Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Ağustos 2018 Pazar

Şelale Yarım Kaldı

Şelale Yarım Kaldı

28 Temmuz 2017 Cuma, 09:23

Şelale Yarım Kaldı

Ulubey’in Ohtamış mahallesinde bulunan “Ohtamış Şelalesi” Ordu’nun turizmde parlayan yıldızı olmasına karşın Ulubey Belediyesi tarafından yapılan yol çalışması ve çevre düzenlenmesi yarım kaldı.

Belediye tarafından yapılan yol çalışmasında şelaleye giden yolda çatakderesine menfez koyulması gerekirken 60’lık büz borusu koyuldu. Yağmurda büyük sellere neden olan dereye kapasitesi küçük büz koyulması yağışlı havalarda şelaleye yaya gidecek yerli ve yabancı turistler için büyük tehlike oluşturuyor.Geçmişte dereyi geçmeye çalışan bir kişiyi sel götürmesi ise bunun yaşanmış kanıtıdır.

Tehlike var…

Musait olmasına rağmen genişletilmesi ve derinleştirilmesi gereken şelalenin alanının daraldığı da görüldü. Öte yandan şelalenin üst kısmına açılan yolda ise gerekli önlemlerin alınmaması şeleleye taş düşme tehlikesi oluşturuyor.

İhtiyaçlar yarım kaldı…

Yaz sezonu ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği “Ohtamış şelalesi”nde temel ihtiyaçları karşılayacak soyunma kabini, lavabo,içme suyu,Tuvalet gibi giderlerin olmaması açılan yolun yarım bırakılması, şelalenin içerisinde bulunan taşlar vatandaşların tepkisini çekiyor.

Yol var otopark yok…

Ayrıca yol çalışması yapılmasına karşın otopark yapılmaması da şelaleyi ziyarete gelen vatandaşları mağdur ediyor. Araçlarıyla  gelen vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulamıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!