Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Ağustos 2018 Pazar

ODÜ’de Rektör Yarılgaç Öğrencileri Mağdur Ediyor

ODÜ’de Rektör Yarılgaç Öğrencileri Mağdur Ediyor

28 Temmuz 2017 Cuma, 21:57

ODÜ’de Rektör Yarılgaç Öğrencileri Mağdur Ediyor

ULUBEY KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAPATILIYOR

Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksek Okulu 2010 yılında eski öğretmen evi binasını kız öğrenci yurdu olarak hizmete açmıştı. Eski Rektör Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu döneminde açılan yurt 7 yıldır  Kız öğrenci yurdu olarak kullanılmaktaydı. İlk kuruluşunda Ulubey Meslek Yüksekokulu’nun 50 civarında öğrencisi varken, 2017 yılı itibariyle  500 civarında öğrencisi bulunan yurt Ordu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tarık Yarılgaç’ın talimatıyla kapatılıyor. Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu internet sayfasında yayınlanan duyuruya göre kız öğrenci yurdu Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna devrediliyor.

“Üniversitemiz Ulubey Kız Öğrenci Yurdunun Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna devir işlemleri başlatıldığından 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren yeni kayıt alınmayacak ve kayıtlı öğrencilerimize de barınma imkânı sunulmayacaktır. Yurda kayıtlı öğrencilerimize mağduriyet yaşamamaları adına gerekli tedbirleri alması hususunda duyurulur” şeklinde internet sayfasından ilan edilerek öğrencilerin başının çaresine bakması istenmektedir. Yaz tatilinde memleketlerinde bulunan öğrenciler barınacak yer sorunu ile karşı karşıya kaldılar. Bu durum öğrenciler arasında tedirginlik yarattı.

REKTÖR YARILGAÇ CUMHURBAŞKANININ TALİMATLARINI HİÇE SAYIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtların artırılması talimatını vermiş olmasına rağmen, Prof. Dr. Tarık Yarılgaç bu talimatları hiçe sayarak Ulubey kız öğrenci yurdunu kapatmak istemesi büyük tepkilere neden oluyor. Ulubey MYO’da okuyan öğrencilerin yaşanan bu durum karşısında büyük hayal kırıklığı yaşadıkları ve başka okullara kayıtlarını almayı düşündükleri ileri sürülüyor. Lisans Yerleştirme Sınavının sonuçlarının açıklanacağı bugünlerde Ulubey MYO’u tercih eden öğrencilerin yurt kapatma duyurusuna nasıl bir tepki göstereceği de merak konusu oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!