Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Ordu’nun Yeni  Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan

Ordu’nun Yeni  Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan

20 Ağustos 2017 Pazar, 10:19

Ordu’nun Yeni  Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan

Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak-ORDU/20.08.2017

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanı olarak görev yapan Mehmet Erduğan Ordu Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

Eski Ordu Asayiş Müdürümüz Iğdır Emniyet Müdürü  Orhan Çevik ise Trabzon Emniyet Müdürlüğüne atandı.

22 ilin emniyet müdürü değişti

İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile 300 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Kararname kapsamında 45 vali yardımcısı kaymakamlığa atanırken, büyük illerde ise birer kadın vali yardımcısı ataması yapıldığı öğrenildi.

“Emniyet Müdürleri Kararnamesi” ile 3 Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ile 22 İl Emniyet Müdürü’nün yeri değişti. Buna göre 10 il emniyet müdürü Polis Başmüfetişi olarak merkeze alınırken, 4 İl Emniyet Müdürü

Merkez Teşkilatı’ndaki birimlerde görevlendirildi. 8 İl Emniyet Müdürü’nün ise yerleri değiştirildi. Kararname ile 10 İl Emniyet Müdürü ilk defa göreve atanırken, 4 İl Emniyet Müdürü merkezdeki birim amirlerinden atandı. Ayrıca 3 Polis Okulu Müdürü ile merkezdeki 7 birim amiri değiştirildi.

 

PROTOKOL KAVGASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Ordu’nun Aybastı İlçesi Perşembe Yaylası güreş şenliklerinde protokol tribününde  yaşanan arbede ile gündeme gelen Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik’te Polis Başmüfetişi olarak merkeze alındı. Çelik, olayların ardından İçişleri Bakanlığı’na başvurarak Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevlendirilmesini talep ederek, yıllık izne ayrılmıştı.. Ordu Emniyet Müdürlüğü’ne ise Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Mehmet Erduğan atandı.

 

 Ordu Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Erduğan’ın önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!