Karadeniz Bayrak
Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

Öğrenciler sokakta kaldı!

Öğrenciler sokakta kaldı!

28 Eylül 2017 Perşembe, 15:45

Öğrenciler sokakta kaldı!

500 üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü Ulubey’de, yurt kapatılınca öğrenciler sokakta kaldı. Söz vermelerine rağmen ODÜ yönetimi ve ilçe belediyesi okullar açılana kadar bu sorunu çözemedi.

Ordu Üniversitesi Ulubey’de işlettiği öğrenci yurdunu kapatarak, onlarca öğrenciyi sokakta bıraktı. Belediye de söz vermesine rağmen okullar açılana kadar barınma sorununu çözemediği için zaten ekonomik sıkıntı içinde olan öğrenciler ev tutmak zorunda kaldılar. Bir çoğu da ev bulamadığı için Altınordu ilçesine gidip geliyor.

            Yurt ruhsatsızmış!

Öte yandan Ordu Üniversitesi’nin kapattığı yurdun bu zamana kadar ruhsatsız olarak faaliyetini sürdürdüğü de ortaya çıktı. Altında tekel bayi, ateşli silah satış yeri ve tüpgaz bayi olduğu için ruhsat alması mümkün olmayan yurt, ODÜ yönetimi tarafından yıllarca kaçak olarak işletilmiş.

            Gözler belediyede

ODÜ yönetiminin “zarar ettikleri” gerekçesi ile kapattığı öne sürülen yurt sonrası açıkta kalan öğrencilere Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan tarafından yurt sözü verildiği ancak bu zamana kadar gerçekleşmediğini de bildiren öğrenciler, açıkta kalmamak için ev tutmak zorunda kaldıklarını, bazı arkadaşlarının da Altınordu ilçesinden gelip gittiklerini söylediler.

            “Kimseyi açıkta bırakmayız”

AK Parti Ulubey İlçe Başkanı Mustafa Poyraz da hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacaklarını belirterek, “Yurdu zarar ediyoruz gerekçesi ile üniversite kapattı. Kendi internet sayfalarında da duyurdular. Yani bizimle bir ilgisi yok.” Dedi.

Yurdun altında bulunan 4 işyerinin de ruhsatlarının bulunduğunu belirten Başkan Poyraz, şunları söyledi;

“Yurdun altındaki iş yerlerinin  kiralanması ile ilgili her hangi bir sakınca olmadığına dair belediyenin verdiği Defterdarlığa giden E yazı da var. Belediye başkanı da yurt sözü vermişti ancak gerçekleşmedi. Belediye 4 esnafı ve onlarca öğrenciyi mağdur durumda bırakmıştır.

Öğrencilerimizin çoğu şu anda evlerini tuttular. Eğer tutamayan varsa bize gelsinler biz yardımcı oluruz. Hiçbir öğrencimizi açıkta bırakmayız.” ÖZEL HABER

Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak-ORDU-27.09.2014-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!