Karadeniz Bayrak
Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

Ordu’da Gençlik Projesi

Ordu’da Gençlik Projesi

29 Eylül 2017 Cuma, 22:18

Ordu’da Gençlik Projesi

Ordu Volkan Spor Kulübü Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığının, 2016 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı, 2. Çağrı Dönemi kapsamında bir program düzenledi.

Ordu Volkan Spor Kulübü Dernek Başkanı Savaş Özcan gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

‘’Hayata Spor ile Tutunan Gençler’’ isimli projemizde  gençlerimizin, var olan yeteneklerinin ortaya çıkarılması, madde bağımlılığına başlamalarının engellenmesi, başlamış olanların da spor yolu ile rehabilite edilmesi ve desteklenmesi, aile çevresinde spor kültürünün yerleştirilmesi ve kendi yaş gruplarındaki etkileşimin maksimum düzeye çıkarılmasını amaçlıyoruz” dedi.

Özcan “projemiz sadece sportif faaliyetler olmayıp toplumsal iyileşmeye katkı sağlayacak, seminer, gezi, piknik, at binme, sinema, bisiklet turları gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerle beraber hedef kitlemizin toplumla kaynaşmalarını amaçlıyoruz”

Ordu Altınordu İlçe merkezli yapılmasını planladığımız bu proje ile gençlerimizi spor aracılığı ile birbirleriyle ve toplumla kaynaşmalarını; onlara sporu sevdirmek ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmelerini planladığımız spor branşlarımız; taekwondo, yüzme, tenis, voleybol ve kick boks.

Bu branşlarda 18  yaş gurubu bayan ve erkek olmaz üzere toplamda 100 sporcu hedefliyoruz” dedi.

Volkan Spor Kulübü Derneği Başkanı Savaş Özcan; “projemizin gerçekleşmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen, başta Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Enver Yılmaz’a, Ordu Altınordu Belediye Başkanımız sayın Engin Tekintaş’a ve programımıza katılan herkese teşekkür ediyoprum” dedi.

Karadeniz Bayrak/Can Bayrak/Ordu

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!