Karadeniz Bayrak
Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

Bilal Erdoğan’dan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Bilal Erdoğan’dan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

02 Ekim 2017 Pazartesi, 00:10

Bilal Erdoğan’dan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

TÜGVA İl Binasının açılışı için Ordu’da bulunan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ve TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Başkan Yılmaz ziyarette il genelinde yapılan çalışmalarla ilgili TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ve TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet’e bilgi verdi.

Başkan Yılmaz, Ordu İl genelinde büyük bir yol ve su çalışması başlattıklarını ifade ederek, “Ordumuzun en önemli iki sorunu yol ve suydu. Şu ana kadar il genelinde 450 km sıcak asfalt, 850 km sathi asfalt yol yaptık. Yeni ve modern içme suyu arıtma tesislerini ilçelerimizin hizmetine sunduk. İlçelerimizi kent meydanları ve kültür merkezlerine kavuşturuyoruz. Karadeniz’in en güzel sahillerinde üç adet kadınlar plajını hizmete açtık. Spor tesisleri, sosyal tesisler, kültürel faaliyetlere ağırlık verdik. Biz en büyük yatırımın park ve bahçe değil de özellikle insana ve gençlere yapılan yatırım olduğunun bilinci içerisindeyiz. Bu bağlamda da eğitime ve insan yetiştirmeye yönelik çalışmaları çok önemsiyor ve destekliyoruz. Bilgi evleri, Meslek Sanat Kursları, Yunus Emre Gençlik Kampı gibi hizmetleri de vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Nazik ziyaretleriniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ise, “TÜGVA’mızın açılışları için Anadolu’nun çeşitli yerlerine gidiyoruz ve Türkiye Gençlik Vakfımızın hedeflerini, gayelerini, maksadını vatandaşlarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye artık kabuğunu kırmaya başladı. Hamdolsun ki gerçekten de daha şuurlu geçmişiyle barışık bir genç nesil yetişiyor. Gençlerimizi nasıl daha iyi donanımlı kılabiliriz, ufuklarını açacak, yapmak istediklerini yapabilir kılacak destekler verebiliriz. Bu noktada STK’larımızın kamu kurumlarının ve Belediyelerin desteğine ihtiyaçları var.” diye konuştu. KARADENİZ BAYRAK/Ahmet Bayrak/ORDU

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!