Karadeniz Bayrak
Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı  Tahir Akyürek

07 Ekim 2017 Cumartesi, 09:30

 

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı  Tahir Akyürek

ORDU-KARADENİZ BAYRAK/AHAMET BAYRAK

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına  Tahir Akyürek seçilirken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,encümen üyeliği başkan yardımcılığı görevine devam etti.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile Ankara’da yapıldı.

TBB Başkan Vekili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, çok önemli bir sorumluluğu yerine getirmek üzere bir araya gelen belediye başkanlarına teşekkür etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinden ayrılan Kadir Topbaş’a bundan sonraki hayatında başarılar dilerken, seçimle göreve gelecek belediye başkanı ve ekibine de hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Muhalefetin aday çıkarmadığı seçimde tek aday olarak gösterilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek için oy kullanıldı. Seçim sonucunda 345 oy ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına seçildi. Oylamada 9 oy geçersiz sayıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!