Karadeniz Bayrak
Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

 Mesudiye’de Öğretmen Sıkıntısı   

 Mesudiye’de Öğretmen Sıkıntısı   

07 Ekim 2017 Cumartesi, 11:43

Mesudiye’de Öğretmen Sıkıntısı

ORDU/KARADENİZ BAYRAK-Ahmet Bayrak

Okul var, öğrenci var, öğretmen yok, ama Şova devam!

Mesudiye Merkez İlköğretim Okulunda kadrolu öğretmen sıkıntısından dolayı sınıflar boş kaldı. Okulda iki haftadır eğitim yapılamadığı bildirildi.

Kadrolu öğretmen olmadığı için ücretli öğretmen görevlendirilen Mesudiye İlköğretim Okulu’nda, öğrencilerin büyük bölümü de öğrencilerini okula göndermiyorlar.

Ücretli öğretmenlerin eğitim verecek vasıfta olmadığını ileri süren veliler, kadrolu öğretmenlerin de iki hafta geçmesine rağmen hala göreve başlamadıklarını söylediler.

Ücretli atanan öğretmenler arasında elektrik teknikeri,Orman Mühendisleri  bile olduğunu ileri süren veliler, İl Milli Eğitim müdürü ve yöneticilerinin resim paylaşmayı bırakıp eğitime dönmelerini istiyorlar. Veliler, kadrolu öğretmen atanana kadar çocuklarını okula göndermemekte kararlı olduklarını da söylediler.

Mesudiye Kaymakamı Mehmet Uslu da geçen sene Mesudiye Kurultayı’nda ilçenin öğretmen sıkıntısından yakınarak, “Ben bu ilçede orman mühendisini sınıf öğretmeni olarak görevlendirdim. Ondan sonrada eğitim öğretim niye düşük ve okuma yazma bilmeden ortaokula geçmeler var diye kulağımıza tepkiler gelmektedir” demişti.

Mesudiye Merkez Muhtarı Kurtuluş,” Açıkgöz,veliler öğretmenlerin yetersiz olduğundan şikayetçi bu yüzden öğrencilerini Okula göndermiyorlar sorunun bir an evvel çözümlenmesi gerekir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!