Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Namık Altaş vefat etti

İş adamı Namık Altaş vefat etti

18 Ekim 2017 Çarşamba, 22:44

Namık Altaş vefat etti

İş adamı Namık Altaş  geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede vefat etti

Ordulu İş Adamı Namık Altaş Toprağa Verildi

Geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Altaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, Altaş Özel Eğitim ve Altaş TV Yönetim Kurulu Başkanı ve Ordu’nun sevilen hayırsever iş adamlarından Namık Altaş, gözyaşları ve dualarla toprağa verildi.

Yaklaşık bir hafta önce orduda beyin kanaması geçiren Namık Altaş, kentteki özel bir hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Samsun’daki özel bir hastaneye sevk edildi. Namık Altaş, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Ordulu iş adamı Namık Altaş’ın cenaze namazı temelinin atılmasından yapımına kadar büyük emek sarf ettiği ve Karadeniz’in en büyük camisi olan Altınordu ilçesi Ulu Cami’de kılındı. Cenaze namazı öncesi binlerce kişi Namık Altaş’ın oğulları Selçuk ve Selman Altaş, kardeşleri Orhan, Turan ve Dursun Altaş’a başsağlığı dileklerinde bulundu.

Ordu Müftüsü Mürsel Öztürk’ün kıldırdığı cenaze namazının ardından kısa bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediye Başkan yardımcıları Aydın Şaşmaz,Fatih Evli,Namık Altaş’ın başlattığı bazı eserler olduğuna dikkat çekerek, “Başlattığı eserleri tamamlamak bize düşüyor” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Namık Altaş’ın Ulu Cami’nin yapımına ve bugünlere getirilmesinde büyük emekleri bulunduğunu hatırlatarak, “Vefat etmeden bir kaç gön önce görüştük. Camiye iki minare daha yapılması şerefe sayısının dörde çıkarılması konusunda istişare ettik. Görüşme bittikten sonra ‘Allah razı olsun, üzerimden öyle bir yük aldın’ dedi ve adeta uçarcasına gitti. Gidiş o gidiş. Kendisi gerçekten hayır hasenat sahibi idi. Allah bu kadar imkanı olup hayır yapmayı nasip etmiyor herkese. Ama Namık ağabeyimiz ihtiyacı olan, fakir fukara olan herkese yetişmeye çalışırdı. Kendisine rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Ordu Valisi Seddar Yavuz da göreve başlamasından bu yana kıska bir zaman olmasına rağmen Namık Altaş’ı hayırsever bir insan olarak tanıdığını ifade ederek, “Hayır hasenat sahibi olduğuna biz şahidiz. Bu cami bir an önce bitsin diye uğraşan bir kardeşimizdi. İnanıyorum ki amel defteri hiç kapanmayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Namık Altaş, konuşmaların ardından Karacaömer Mahallesi’nde aile kabristanlığında toprağa verildi.

Namık Altaş’ın cenaze törenine Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Ergun Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mesut Bilen, Altınordu İlçe Kaymakamı Niyazi Ertan,Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen,Ulubey Belediye Başkan yardımcıları Zekeriya Yılmaz ve Cumhur Çuhadar,İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt ,Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert,Perşembe Kaymakamı Ahmet Arık,Ordu  eski milletvekilleri Mustafa Adıgüzel ,Ayhan Yılmaz,Eyüp Fatsa,ve Mustafa Hamarat ,İl Jandarma Alay Komutanı Tolunay Başer,Eski Ordu İl Jandarma Alay Komutanı Albay  Sedat Sağırkaya ,Ordu Telekom İl Müdürü Sami Koçer,Telekom İl Müdür Yardımcısı Zafer Onur Atasoy,(DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce,Hayat Yayınları Sahibi Hayati Bayrak,ilçe belediye başkanları, iş adamları, siyasi parti temsilcileri ve  binlerce kişi katıldı.

 

Yorum

  1. AHMET ONUR

    19 Ekim 2017 at 13:04

    Çok değerli, yardımsever Ordulu iş adamı Namık ALTAŞ’ın vefatı bizleri derinden üzmüştür. Kederli ailesine Allah’tan sabır, merhuma da Allahtan mekanının cennet olmasını diliyorum.
    Yrd. Doç. Dr.Ahmet ONUR
    AVRASYA ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜH. BÖLÜM BAŞYKAN YRD.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!