Karadeniz Bayrak
Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

KKTCELL,Altınordu deplasmanında 75-38 mağlup oldu

KKTCELL,Altınordu deplasmanında 75-38 mağlup oldu

03 Aralık 2017 Pazar, 23:13

KKTCELL,Altınordu deplasmanında 75-38 mağlup oldu

Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak-ORDU

Ordu’da oynanan  Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ile KKTC Turcell Takımı arasında oynanan maçı 75-38 Ordu Altınordu Belediyesi kazandı.

Maçı izlemeye Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten , Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,Altınordu Belediye Başkanı yardımcısı Aydın Şaşmaz, Ordu Altınordu İlçe Jandarma komutanı Jandarma Üst teğmen Zafer Özkara,Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Mustafa Genç,Ordu Tekerlekli sanalye Basketbol takımı kurucusu ve 50 metre Atıcılık Dünya Şampiyonu Milli sporcumuz Cevat Felek Karagöl,Karadeniz Bayrak Gazetesi ve dergisi imtiyaz sahibi Ahmet Bayrak ve çok sayıda izleyici katıldı.

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turkcell Basketbol Takımı arasında oynan lig maçı öncesi Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ,Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Altınordu İlçe Jandarma komutanı Jandarma Üst teğmen Zafer Özkara ,Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Mustafa Genç tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında oyunculara çiçek takdim edildi.

Gerçekleşen etkinlikte ayrıca Kaymakam Erten ile Başkan Tekintaş,Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç farkındalık oluşturmak amacıyla tekerlekli sandalyelere oturarak basketbol oynadı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “BEDENSEL ENGELLİLERİN YAPTIĞI HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Altınordu Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maç öncesi bedensel engelli oyuncalara çiçek takdiminde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi iki kardeş ülkenin takımlarının oynadığı maçın son derece önemli olduğunu söyledi. Engellilerin yaptığı tüm çalışmalara desteklerinin devam edeceğini ifade eden Başkan Tekintaş, “Bedensel Engelliler liginde oynanan KKTC Turkcell Basketbol Takımı ile Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı müsabakası hem iki kardeş ülkenin maçı hem de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla son derece önemli. Bu önemli maç öncesi bizlerde oyuncularımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yanında olacağız. Engellilerimizin engel tanımadan yaptıkları tüm çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz. Yaptığımız çalışmalarda da engelleri ortadan kaldırıcı hizmetler sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

KAYMAKAM ERTEN: “ENGELLİLERİN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ İÇİN ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR”

3 Aralık Engelliler Günü’nün engellilerin yaşadıkları zorlukları anlamak ve anlamlandırmak açısından önemli bir gün olduğunu aktaran Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, bu kapsamda yapılan etkinliklerin önemine vurgu yaptı. Engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak olan birçok çalışma yapıldığını aktaran Erten, “Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü engellilerin yaşadıkları zorlukları anlama ve anlamlandırılması için oluşturulmuş önemli bir gün. KKTC Turkcell ile Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı arasında oynanacak olan müsabaka öncesi Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen bu etkinlik son derece önemliydi. Bu etkinliklerle amaç, sorunların çözümüne ilişkin çalışmaların yapılmasıdır. Geldiğimiz noktada bu anlamda çok güzel çalışmalar gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bu çalışmalarda sporun da olması son derece memnuniyet verici bir durum” diye konuştu.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!