Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Şubat 2020 Cuma

Dr. Tahir Can TÜRKELİ 14 Mart Tıp Bayramı

15 Mart 2015 Pazar, 02:46

Dr. Tahir Can TÜRKELİ 14 Mart Tıp Bayramı
KARADENİZ BAYRAK/ORDU
Ordu Tabipler Odası Başkanı Dr. Tahir Can TÜRKELİ 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklama yaptı. Ülkemizde modern anlamda tıp eğitiminin başlangıcı olarak 14 Mart “Tıp Bayramı”  1919 yılından bu kutlanmaktadır. Günümüz Dünyasında bireyin ve toplumun sağlık ihtiyaçlarını karşılamak devletin öncelikli görevidir
 
Çünkü sağlık hayat için temel şart ve Anayasal bir haktır. Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği dünyamızda, sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler kaydedilmektedir.                 Tıp alanında bu gelişmeler yaşanırken, vatandaşlarımıza kolay, erişebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta Hekimler olmak üzere, bütün sağlık çalışanlarımıza düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının çözümlenmesi bütün insanlığın en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği önemini hiçbir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul edilmektedir
Bizler Sağlık çalışanları  olarak Gece gündüz, din,dil,ırk  ayrımı yapmadan şartlar ne olursa olsun toplumun sağlığını korumak, insanların mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan biz hekimler; bu kutsal görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirirken hak etmediğimiz bazı olumsuz davranışlara ve şiddete  maalesef maruz kalmaktayız.

Hekimlerimize ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar, bizleri derinden üzmektedir. Sağlığımızı ve bir anlamda canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimize yönelik şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyorum.
İstiyoruzki;  önümüzdeki bayramlarda; sorunlarımızın çözüldüğü, şiddete uğramadığımız, özlük haklarımızın verildiği, güvenli bir çalışma ortamının olduğu Tıp bayramını büyük bir coşku içinde kutlarız. Bu vesileyle  tüm meslektaşlarımın ve sağlık çalışanlarımızın bayramını kutlarız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!