Karadeniz Bayrak
Son Dakika
17 Ekim 2020 Cumartesi

“Açık Kapı Projesi” başlatıldı.

“Açık Kapı Projesi” başlatıldı.

15 Aralık 2017 Cuma, 22:51

            Vatandaşlarla daha iyi iletişim kurmak ve sorunlarının hızlı çözümü amacı ile ilimizin de içinde bulunduğu 15 ilde “Açık Kapı Projesi” başlatıldı.

           Ordu’daki kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımıyla, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Seddar Yavuz başkanlık yaptı.

            “Egolarınızı bir kenara bırakın!”

Konuşmasına bu yıl içerisinde yapmış oldukları gayretli çalışmalar nedeniyle herkese teşekkür ederek başlayan Vali Yavuz, “Çok çalışmalıyız, çok üretmeliyiz, kamu hakkını korumalıyız. Türkiye’nin riskleri bu kadar yüksekken, bizim hoyratça davranmaya, kişisel egolarımızı tatmin etmeye hakkımız yok. Bizim sorumluluğumuz Ordu şehridir. Sizlerin sorumluluğu ise yönettiğiniz kurumdur. Dolayısıyla bu şehri daha iyi noktaya nasıl taşıyabiliriz? Bunun tartışmasını yapmalıyız. Taş üstüne nasıl taş koyabiliriz? İnsanımızın gönlünü nasıl alabiliriz? İnsanlarımıza ‘iyi ki bu devlet benim devletim’ nasıl dedirtebiliriz? Beraberce bunların yollarını bulmalıyız” diye konuştu.

            “Açık Kapı Projesi”

Hükümetin Eylem Planı içinde yer alan ‘Açık Kapı’ uygulamasının 15 pilot ilde uygulamaya başladığını, 15 ilden birisinin de Ordu olduğunu belirten Vali Yavuz, “Açık Kapı projesine geçiş yapacağız. Bu uygulamada görev alacak personelleri eğitime gönderdik. Açık Kapı projesi, Hükümetimizin Eylem Planı içerisinde yer alan bir projedir. Açık Kapı uygulamasından kurumlarımıza iletilen başvurular, suratla toparlanacak, kısa zamanda vatandaşlarımıza olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılacak. Bu da sistem üzerinden takip edilecek.” Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!