Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Şubat 2020 Cuma

Ordulu Robinson hastalanınca hayvanları sahipsiz kaldı

15 Mart 2015 Pazar, 02:46

Ordulu Robinson  hastalanınca hayvanları sahipsiz kaldı
AHMET BAYRAK-ORDU/Özel Haber
Almanya’dan Bıkarak, Karadeniz Kıyısında Yaptığı Kulübede yaşayan Ordulu Robinson olarak tanınan Fahrettin Özdemir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Ordulu Robinson olarak bilinen Fahrettin Özdemir hastalanıp hastaneye yatınca onlarca hayvan sahipsiz kaldı.
Ordu’nun Perşembe İlçesinde Doğayla İçiçe Yaşayan Fahrettin Özdemir’in Rahatsızlanıp hasta yatağında bile tek düşündüğü kulübesinde kalan hayvanları oldu. Kimsesiz kalan hayvanlara ise bakıcı bulunana kadar Perşembe İlçesinde Veteriner hekim Beytullah   Seferoğlu sahip çıktı.Özdemirin İstanbul da yaşayan kızının ise Ordu ya hareket ettiği öğrenildi.
Yakınları yurtdışında olduğu için tek yaşayan Özdemir, hayvanlarına bakacak bakıcı arıyor.
Ordu’nun Perşembe ilçesinde yaşayan Fahrettin Özdemir (88), Karadeniz’e sıfır noktada yaptığı kulübelerde her biri ayrı ayrı cinsleri bulunan horozdan tavşana, kazdan köpeğe hayvanları ile birlikte yaşıyor.
Fahrettin Özdemir’in en büyük sıkıntısı ise hayvanlarını bakacak kimseyi bulamaması.

Ordu’nun Perşembe ilçesinde yaşayan Fahrettin Özdemir, bahçesine yaptığı kulübesinde yalnız başına ilginç bir yaşam örneği sergiliyor. O, aslen Gümüşhaneli olmasına rağmen 30 sene Almanya’da çalıştıktan sonra emekli olarak Türkiye’ye döndü. Şehir hayatından bunalan Özdemir çareyi eşinin memleketi olan Ordu’da deniz kenarına kulübe yapıp doğal hayat yaşamakta buldu. Zaman içinde kulübesinin odacıklarını artıran Özdemir, çok sayıda köpek,  tavşan,  horoz, tavuk, kedi kaz ve çeşitli kuşlarla beraber yaşıyor. Hayvanlar ise ondan gelen komutları yerine getiriyor. Ayrıca o gemi ustası olduğu için tüfek gibi bası metal eşyalar da yapıyor. Fındık dallarından Robinson Crusoe’nin barakalarını andıran gölgelikler kuruyor. Bunları da sahilden topladığı deniz kabukları ile kaplıyor.
Aynı zamanda bir avcı olan Özdemir yalnızlıktan hoşlanmadığı için kendisine hayvanları dost edinmiş. Yakın zamana kadar eşi ile birlikte yaşayan Özdemir, eşi rahatsızlanıp Almanya’ya gidince tek başına yaşamaya başlamış. Özdemir ayrıca kulübelerinin bahçesinde bazı meyve çiçek ve bitki türlerini de yetiştiriyor.
Hayvanları insanlardan daha yakın bulduğunu söyleyen Özdemir, “Onlarla yalnızlığımı unutuyorum. O kadar akıllılar ki. Mutsuz olduğumu hemen anlıyorlar. Sabah gün doğarken kalkar hayvanların bakımını yaparım. Mevsimine göre bahçeyi işlerim. Çoğu insanın aman deyip başlamadığı işlerime başlar kaplumbağa misali ağır ağır işlerimi hallederim. Bence insanların hayvan fıtratlarından öğrenebileceği çok şey var.” diyor.
Eşinin rahatsızlığının da doğayla iç içe olmasına neden olduğunu söyleyen Özdemir “Eşim rahatsızlandı. Onun isteği ile bu yeri aldım. Küçüklüğümden beri hayvanları çok seviyorum. Babamın köyü vardı. Burada beton ev yaptım. Ama kulübede yaşamayı tercih ediyorum. 30 yıl Almanya’da yaşadım. Gemi imalatı yaptım. Oranın hızlı yaşamı insanları olumsuz etkiliyor. Orada yaşadığım yıllarda da iş çıkışı doğa ile iç içe olabileceğim yerlere gider hava alırdım. Buraya gelince büyük sıkıntı yaşadım. Almancı gelmiş toprağa sahip çıkmış dediler. Oysa ben burayı tapusu ile aldım. Bazı hayvanları bakmama karşı çıktılar dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!