Karadeniz Bayrak
Son Dakika
18 Haziran 2019 Salı

Ordu’da 250 hane elektriksiz kaldı

Ordu’da 250 hane elektriksiz kaldı

01 Ocak 2018 Pazartesi, 17:43

Ordu’da 250 hane elektriksiz kaldı

Ordu’nun Şahincili mahallesinde trafo patlaması sonucu yaklaşık 250 hane elektriksiz kaldı.

Meydana gelen olayda birçok elektrikli alet kullanılamaz hale gelirken evlerde maddi hasar oluştu.

Evlerdeki elektrik tesisatlarının büyük zarar gördüğü patlamada çok sayıda evde maddi hasar oluştu.Bulaşık makinesi, televizyon,kombi,fırınlı ocak telefon,asansör uydu sistemleri,priz ,ampul,beyaz eşyalar kullanılmaz hale gelirken, sokaktaki yere düşen elektrik kabloları da ateş aldı.

YEDAŞ yetkilileri mahallede incelemelerde ve hasar tespitinde bulunurken evlere elektrik verme çalışmalarını da sürdürüyor.

Patlamanın yaşandığı mahaller sakinleri yaşadıklarını şöyle anlattı:

Bugün evde olduğumuz bir anda patlama sesi duyduk panik içerisinde dışarılara çıktık ne olduğunu anlamaya çalışırken elektrik tellerinin yerlerde olduğunu görünce Yedaş yetkililerine haber verdik.Ekipler olay yerine gelerek gerekli çalışmayı başlattılar.Patlama sonucunda bütün elektronik eşyalarımız yanarak hasar gördü. Bulaşık makinesi, televizyon,kombi,fırınlı ocak telefon,asansör uydu sistemleri,priz ,ampul,beyaz eşyalar kullanılmaz hale gelirken makinemiz her şeyimiz yandı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz dedi..

Olayın; bir inşaat alanında yapılan kazı çalışmaları sırasında meydana geldiği iddia ediliyor.

AHMET BAYRAK/KARADENİZ BAYRAK/ÖZEL HABER

Yorum

  1. orduluMustafa

    1 Ocak 2018 at 20:05

    umarım daha verimli çalışma yaparlar bu YEPAŞ/YEDAŞ! zırt pırt elektrik kesintisine de bir çare bulurlar sanırım. bir de özelleştirldi. sorsan vatandaşa daha kaliteli hizmet verecekler yada veriyorlar1. neyse bu (yeni) yılda bu sıkıntı ve problemler yaşanmaz ülkemizde…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!