Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Mart 2019 Salı

 Ordulu  Öğrencilerden Afrin’e Mektup

 Ordulu  Öğrencilerden Afrin’e Mektup

24 Şubat 2018 Cumartesi, 00:50

Ordulu  Öğrencilerden Afrin’e Mektup

Durugöl Ortaokulu’ndan 17 öğrenci, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda ülkemizi temsil eden Mehmetçiklerimize, içinde Cevşen ve nazar boncuğu olan mektup gönderdi.   Durugöl’den Afrin’e…

Ordu’nun Altınordu Durugöl Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Yağmur Set, babası Nami Set ile birlikte Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Meydan’ı ziyaret ederek 17 sınıf arkadaşı adına Afrin’deki Mehmetçiklere destek amaçlı mektup göndermek istediklerini söylediler.

Binbaşı Meydan, bir süre Yağmur ile sohbet ederken, daha sonra Yağmur’u mektubu yollayacakları adresi verdi ve yönlendirdi. Yağmur, babasıyla birlikte 17 arkadaşının ve kendisinin mektubunu Mehmetçiğe ulaştırmak üzere Gaziantep’e yolladı. “Mektubu yazarken gururlandık” Tek hayalinin asker olmak istediğini belirten Durugöl Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Yağmur Set, 17 arkadaşıyla birlikte  Afrin’deki Mehmetçiğe destek amaçlı mektup yollamayı kararlaştırdıklarını söyledi. “Biz bu sokaklarda koşabiliyorsak, özgürce oynayabiliyorsak Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele eden askerlerimiz sayesinde. Mektupta; gururlu olduğumuzu, onların hep arkasında olduğumuzu bizlerin vatanseverliliğinden, onların da soğuk kanlı ve azimliliğinden kaynaklı bir mektup yazdık ve mektubu yazarken gururlandık. Zarfın içerisinde Cevşen ve nazar boncuğu var. Askerlerimize her şey için teşekkür ederiz. Gönlümüz sizlerle.” mesajı yolladı”

Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak (Özel Haber)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!