Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Mart 2019 Salı

Beyazay Derneği Engelsiz Resim Yarışması

Beyazay Derneği Engelsiz Resim Yarışması

10 Mart 2018 Cumartesi, 01:12

Beyazay Derneği Engelsiz Resim Yarışması

Ordu’da da şubesi bulunan Türkiye Beyazay Derneği İstanbul Şubesi ve Bağcılar Belediyesi işbirliğiyle Türkiye’de yaşayan Türk, mülteci ve yabancı uyruklu tüm yetenekli engellilerin katılacağı resim yarışması düzenlenecek.

İSKİ, PTT, Altınbaş Üniversitesi’nin sponsor olduğu yarışmaya %40 ve üzeri engelli olmak kaydıyla her yaş ve engel grubundan engelli bireyler katılabilecek.
Her yaştan engellilerin sadece 1 resim ile katılabileceği ve 28 Nisan 2018 tarihinde ödül töreninin yapılacağı yarışmayı diğer yarışmalardan ayıran en büyük özellik Sanatçı -Ressam Ahmet Güneştekin’in talebi doğrultusunda derecelendirmenin ilk 3’le sınırlandırılmamasıdır.

Yarışmaya katılanlar arasında yetenekli görülen bütün eserler sergilenecek ve sahipleri İstanbul’a davet edilerek misafir edilecek ve ödüllendirilecektir.

Bu Tuval Senin Resim Yarışması Şartnamesi Türkiye Beyazay Derneği İstanbul Şubesi & Bağcılar Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Resim Yarışması Şartnamesi; Konu Serbest Teknik Eser sahipleri, istedikleri malzeme ve tekniği kullanabilir. Katılımcı Profili Yarışma; %40 ve üzeri engel oranına sahip olmak şartıyla, Türkiye’de yaşayan, yaş ve engel grubu ayrımı olmaksızın bütün vatandaşlara açıktır. Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde İstenen Şartlar Katılımcılar yarışmaya sadece 1 eserle katılabilir. Yarışmaya katılacak olanların eser tesliminde, eser sahibinin; adı – soyadı, engelli rapor fotokopisi, kısa özgeçmiş, iletişim bilgileri ve eser adını bildirmeleri gereklidir. (Engelli raporu dışında – engelli kimlik kartı vs.- kabul edilmeyecektir.) Eserin uzun kenarlarının 100 cm’den uzun olmaması gerekmektedir. Eser, belirtilen adrese kargo ile gönderilebilir veya hafta içi 08:30-16:30 saatleri arasında Bağcılar Engelliler Sarayı’na elden teslim edilebilir. Eser; daha önce hiçbir şekilde yayınlanmamış ve hiçbir yarışmada eser sahibi bilinecek şekilde, ödül ile değerlendirilmemiş olmalıdır. Eser, zarar görmeyecek şekilde (korunmalı olarak) kargoya verilmelidir, zarar gören ürünler değerlendirmeye alınmayacaktır. Zarar gören eserden, eser sahibi sorumludur. Eserlerin Teslim Yeri Eserler, anlaşmalı olduğumuz PTT ile; Bağcılar Engelliler Sarayı. Barbaros Mahallesi. Hoca Ahmet Yesevi Caddesi. No-151 Bağcılar / İstanbul adresine gönderilecektir. Yarışma Takvimi Eserlerin son teslim tarihi: 30.03.2018’dir. 26.03.2018 tarihinden sonra kargoya verilmiş eserler kabul edilmeyecektir. Ödül Töreni: 28.04.2018 tarihinde Bağcılar Engelliler Sarayı’nda yapılacaktır. Törenle ilgili detaylı bilgi Mart ayında www.bagcilar.bel.tr ve www.beyazay.org.tr adreslerinden açıklanacaktır. Derecelendirme Derecelendirme; ilk üç ile sınırlı olmayıp, yetenekli bulunan eser sahipleri ödüllendirilecektir. Resimlerin değerlendirmesi, aşağıda isimleri belirtilen jüri üyelerimiz tarafından yapılacaktır. Jüri Kurulu Ahmet Güneştekin Demet Sabancı Çetindoğan Ertuğrul Özkök Fatih Altaylı Fatoş Altınbaş Sarıgül Derecelendirmeye giremeyen eserler 30.04.018- 04.05.2018 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’ndan şahsen teslim alınabilir. Teslim alınmayan eserlerden yarışma organizasyonu sorumlu değildir. Diğer Hükümler Dereceye giren eserlerin her türlü yasal kullanım hakları ve telif hükümleri Türkiye Beyazay Derneği İstanbul Şubesi’ne aittir. Yarışmaya katılan kişiler eserlerin sergilenmesi – satışı vs. tüm haklarını Türkiye Beyazay Derneği İstanbul Şubesi’ne devretmiş olup, taahhüt etmiş olurlar. Yarışmaya eser göndermiş olan eser sahipleri, bu şartnamedeki hükümleri kabul etmiş sayılırlar. İletişim Bilgileri Telefon: 0212 250 29 46 – 0212 613 16 16 E-mail: butuvalsenin@gmail.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!