Karadeniz Bayrak
Son Dakika
18 Ocak 2019 Cuma

Çağlayan’da yol tepkisi!

Çağlayan’da yol tepkisi!

15 Mart 2018 Perşembe, 11:39

Çağlayan’da yol tepkisi!

Ordu’nun Ulubey ilçesine bağlı Çağlayan Mahallesinde yol yapım çalışması mahalle sakinlerin tepkisi üzerine durduruldu. Mahalle sakinleri yolun olması gereken güzergahtan çıkarılarak iki kişini menfaati için değiştirildiğini ileri sürerek konuyu mahkemeye taşıdı.

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’ın da mahallesi olan Çağlayan Mahallesinde yol tartışması yaşanıyor. Kendi aralarında para toplayarak 2b arazisi olan Kirazlık ile Çağlayan arasında gurup yolu açtırmak isteyen 25 kişi bir süre sonra yolun güzergahının değiştirilmesi üzerine konuyu mahkemeye taşıdı.

Güzergah değişikliğine tepki gösterenler yolun kişisel menfaat için değiştirildiğini savunuyor.

Bir süre önce Kirazlık ile Çağlayan’ı birbirine bağlamak için yol çalışmalarına başlandığını aktaran Nuvfer Koç, “Bu yolun güzergahı Giresun Orman İşletme Müdürlüğü tarafından belirlenmişti. Çalışmalar belirlenen güzergahta devam ediyordu. Ancak daha sonra çalışmalarda birden bire güzergah değişikliğine gidildi, Yol olması gereken yerden alınarak muhtar Rıfat Koç ile mahallemizden bir kişinin yerine doğru yöneltildi. Bunun üzerine Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’ı arayarak duruma müdahale etmesini istedim, ama yapmadı. Biz yolun olması gerektiği gibi olmasını istiyoruz. O nedenle ilgili kurumlara dilekçe verdiğimiz gibi mahkemeye de başvurduk. Biz böyle bir çaba içine girdiğimiz için de muhtar tarafından hakaretlere uğradık.” dedi.

Bir diğer mahalle sakini Fahri Koç ise, “Bu yolun yapılmasını biz 25 kişi kendi aramızda karar alarak istedik. Hatta aramızda para topladık. Yolun yapımına belirlenen güzergahtan başlanıldı. Ancak sonrasında güzergah değiştirildi. Güzergah değiştirilerek yapılan yol iyi değil, araçlar çıkamıyor. Yani biz o yolu kullanamıyoruz. Biz yolun ilk çizildiği güzergahta olması gibi yapılmasını istiyoruz. Bu yapılan iş bizi mağdur etti. Ormanlar da tahrip oldu. Muhtar ile bir kişi daha kendi kafasına göre güzergahı değiştirdi. Biz bunu istemiyoruz çünkü  o iki kişi hariç hiç kimseye faydası yok. Biz mağduruz ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Bir başka mahalle sakini Mevlüt Koç’da, “Burada Giresun Orman Bölge Müdürlüğü’nün çizdiği projenin dışında hareket ediliyor. Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan da bu işin içinde. Bu arada mahallemizde kavga oldu, huzursuzluk oldu. Aslında biz yolun yapılması için kendi aramızda para toplamıştık. Biz bu yolun olmasını istedik ancak sonradan güzergahta yapılan değişikliği istemiyoruz. Bu arada Ulubey Orman işletmesinin de Giresun Bölge Müdürlüğünün onaylamış olduğu projeye duyarsız kaldığını düşünüyoruz. Bu da bizim kabul edebileceğimiz bir şey değil.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!