Karadeniz Bayrak
Son Dakika
21 Eylül 2019 Cumartesi

Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Ulubey’de Anıldı

Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Ulubey’de Anıldı

18 Mart 2018 Pazar, 14:43

Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Ulubey’de Anıldı

 Ordu’nun Ulubey İlçesinde Büyük Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve şehitleri anma töreni düzenlendi.

18 Mart Şehitler Günü Anma programı Ulubey Kaymakamı Anıl Alkal, şehit aileleri ve daire amirlerinin yanında Ulubey halkının da katılımıyla gerçekleştirildi.  İlk olarak çelenk sunma programıyla başlayan etkinlikler daha sonra Ulubey ilçe meydanında halkın da katılımıyla “temsili askere uğurlama” töreni ile devam etti.

Temsili askere uğurlama töreninde, 103 yıl önce vatan için, bayrak için, din için Çanakkale’ye giden gencecik yiğitler, Ulubey Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından canlandırıldı. O yılların hatırasının canlandırıldığı temsili törende öğrencilerin saçları anaları tarafından kınalanarak cepheye gönderilirken Ulubey Merkez Cami imam hatibi Salih Çongara’nın dualarıyla meydandaki program son buldu.

Sonrasında Ulubey Halk Eğitim Merkezi salonunda devam eden etkinliklerde Ulubey Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program izleyicilere sunuldu.

Program,  Ulubey Kaymakamı Anıl Alkal’ın konuşmalarıyla sürerken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı şiir-resim-kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Ulubey Kaymakamlığının şehit aileleri için hazırlattığı üzerinde şehidin resminin bulunduğu halı hediyesi şehit yakınlarına takdim edildi.

Program Ulubey Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Alpaslan Çalışkan‘ın  “Çanakkale’nin Dünü Bugünü ve Yarını” konulu sunusu ve “ Bir Destandır Çanakkale” adlı sahne gösterisi ile son buldu.

Afrin’de görev yapan Ulubeyli Uzman Çavuş Servet Atasever’in anma günüyle ilgili gönderdiği mesaj salonda bulunanlara duygulu anlar yaşattı.

Afrin’de görev yapan Uzman Çavuş Servet Atasever,  ”Ailemden, öğretmenlerimizden aldığımız vatan sevgisiyle Türk bayrağını Türk vatanını korumak için buradayız. Dualarınızın bizimle bile olduğunu biliyoruz. Atalarımız Çanakkale’de gerekeni yaptı. Bizlerde şu anda bize verilen görevi yapmak üzere Afrin’deyiz. Eminiz ki sizler de günü geldiğinde sizlere verilecek görevleri en iyi bir şekilde yerine getireceksiniz. Şu anda programda bulunan herkese Afrin yiğitleri olarak selamlarımızı iletiyoruz. 18 Mart Çanakkale zaferi ve bütün şehitlerimizi saygı minnetle anıyoruz. Allah’a emanet olun.” dedi.

Ordu-Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!