Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Eylül 2020 Cumartesi

Türk sağlık sen üyeleri Fatsa da buluştu

15 Mart 2015 Pazar, 02:47

Türk sağlık sen üyeleri Fatsa da buluştu
ORDU/KARADENİZBAYRAK
Fatsa kültür sarayında kahvaltıda buluşan Türk sağlık sen üyeleri istişare toplantısı yaptı. Yapılan toplantıda bir konuşma yapan Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender zengin in şunları dile getirdi.
Değerli iş yeri temsilcisi arkadaşlarım, Saygı değer misafirlerimiz, sahsım ve yönetim kurulum adına, hoş geldiniz diyor, hepinize sayılarımı sunuyorum. Sağlık çalışanlarının haklarının yok sayıldığı adaletsizliğin kol gezdiği, çalışanlar için kanunsuz hükümlerin verildiği bu dönemde alanlarda sadece TÜRK SAĞLIK SEN var.
Hak hukuk için mücadeleye yılmadan 21 yıldır sürdürüyor. Toplu sözleşmede iki yılımızı çalanlara hesap sormak için çalışanlara yapılan baskı ve zulümlere dur demek için birlikte mücadeleye devam etmeliyiz. Mücadelemize bunda önce verdiğiniz desteği bundan sonrada vereceğinize inanıyorum. Türk sağlık sen olarak her zaman çalışanların yanında olacağız. Yılmayacağız! Yıkılmayacağız!  Sendikacılık, cesaret ve kararlılık gerektirir. Sendikacılık er meydanında er kişilerin vereceği mesaj ile yapılır. Sendikacılık rüzgâra göre yön değiştiren yaprak misali güneşe göre konum belirleyen güne bakan misali insanlarla yapılacak bir mücadele değildir. Toplu sözleşme süreci tam bir hüsranla sonuçlanmış, çalışanlar masada hayal kırıklığına uğratılmış.123 Tl gibi komik bir zamma mahkûm edilmişlerdir.
Çalışanlar masada Ali Cengiz oyununa getirilmiştir. Hükümetle yandaş sendika bir tiyatro oyunu sergilemişlerdir. Toplu görüşme sürecinde döner sermayenin emekliliğe yansıtılması,4-C liler döner sermaye, yıpranma payı, hizmetlere kadro verilmesi,4-c lilere vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlık çalışanlarına kadro verilmesi, Aile hekimleri ve Aile sağlığı çalışanlarının sorunları gündeme dahi getirilmemiştir.
Çalışanlar 14 Mart tıp bayramına hüsranla girmiştir. Saygı değer arkadaşlarım Ülkesi için, bizimle aynı duyguları paylasan, aynı kaygıları taşıyan, ilkemiz önce ülkemiz diyen, hizmet aşkıyla yürekleri çarpan, bütün zorluklara hazır olan bizler türk sağlık sen ailesiyiz. Türkiye’de gerçek sendikacılığı Türk Sağlık Sen yapmaktadır. Yaklaşan bu yetki döneminde yandaş sarı sendikaya bir ders vermeliyiz. Şimdi hesap sorma zamanı! Alın terimizi, emeğimizi, ekmeğimizi satanlarla, birlikte mücadele etmeliyiz. Ülkemiz için doğru bildiğimiz kararlardan vazgeçmemeliyiz. Ayak oyunlarıyla idareci baskısıyla, tehditle çalışanları üye yapan, sarı sendika ile sorunları öteleyen problemleri görmezden gelen usulsüz uygulamaları alışkanlık haline getiren idarecilerle mücadelemiz devam edecektir.
Haklarımızın korunması, yeni kazanımlara imza atılması, memurun sorunlarının toplu sözleşme masasında çözüme kavuşması için onurlu bir duruş için, Sağlıkta şiddete dur demek için, ehliyetsiz kişilerin makam sahibi olmaması için Türk sağlık sen i seçin… Siz Lafa değil icraata bakın Masada sizleri satanları UNUTMAYIN! Kendiniz için hesap sorun! Unutmayın… ne aldanan olun! Ne aldatan.siz dik dur oyun bozulsun.. Her Devrin Adamı Değil, Her Devir Adam olanların Sendikası Çalışanların çözüm merkezi Türk Sağlık Sendir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!