Karadeniz Bayrak
Son Dakika
16 Ekim 2018 Salı

Erdoğan, yeni bir rekor istedi

Erdoğan Ordu’da

03 Nisan 2018 Salı, 08:03
Erdoğan, yeni bir rekor istedi

Erdoğan, yeni bir rekor istedi

Partisinin Ordu kongresinde yaptıkları ve devam eden yatırımları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece yeni bir spor salonu müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17. Kez geldiği Ordu’da yine büyük bir coşku ile karşılaştı. Ordu’ya yaptıkları yatırımları anlatan Erdoğan, yeni bir müjde vermezken, 2019 seçiminde yeni bir rekor istedi.

Cumhurbaşkanı da inemedi!

Ordu-Giresun Havalimanı’nda yaşanan uçuş iptali ve rötarların birisi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına geldi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçak, hava muhalefeti nedeniyle Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yapamayınca Samsun’a indi. Erdoğan, daha sonra helikopterle Ordu’ya gelebildi.

15 yılda 18 katrilyon Ordu’ya

15 yılda 18 katrilyonluk yatırım yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sadeci 3 bin 438 derslik, 300’er yataklı Ünye ve Fatsa Devlet Hastaneleri, 37 sağlık tesisi de kazandırdıklarını söyledi. 900 yataklı Şehir Hastanesi’nin de yakında açılacağını müjdeleyen Erdoğan, TOKİ aracılığı ile de 4 bin 500 konut yaptıklarını anımsattı. Çevre Yolu 2021’de 5 katrilyon değerinde 12 yol projesinin de devam ettiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 katrilyon değerindeki Çevre Yolu’nun tamamını da 2021’de bitireceklerini açıkladı. Üniversite ve havalimanını da Ordu’ya kazandıranın AK Parti iktidarı olduğunu belirten Erdoğan, “Ordu’nun büyük ilçelerinin ve sahilin 2040 yılına kadar içme suyu problemi de olmayacaktır. Bunun yanı sıra 5 yeni baraj daha yapıyoruz. 3 yeni organize sanayi bölgesi yapacağız. Fındık üreticilerimize 3 katrilyon tutarında destek ödedik.” Diye konuştu.

Ahde vefa

Türkiye’de en fazla oy alan 100 yerleşim yeri içinde yer alan Çaybaşı, Korgan, Çatalpınar ve Korgan’a özel teşekkür eden ve “Ordu bizi hiç yalnız bırakmadı. Referandumda da yüzde 62 ile Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy ile ahde vefasını gösterdi. Ordu’dan yeni rekorlar, yeni başarılar bekliyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimlerinde de açık ara fark istedi.

Vali Seddar Yavuz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile bir süre görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valilik ve belediye şeref defterlerini imzaladı. Erdoğan, kongrenin ardından Ordu’dan ayrıldı. AK Parti İl Başkanlığına Av. Uğur Çelenk yeniden seçilerek güven tazeledi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!