Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Eylül 2020 Cumartesi

Türk Sağlık Sen 112 çalışanlarının sorunlarını dinledi.

15 Mart 2015 Pazar, 02:48

Türk Sağlık Sen 112 çalışanlarının sorunlarını dinledi.
KARADENİZ BAYRAK/15.03.2014
Türk Sağlık Sen Ordu şubesi 112 çalışanlarıyla Tesk Otel’de bir araya geldi.
Tesk Otelde düzenlenen kahvaltıya Kamu Sen İl temsilcisi ve Ordu Türk Eğitim Sen Şube başkanı Ömer Okumuş ve 112 çalışanları katıldı.
Toplantıda Türk Sağlık Sen Ordu şube başkanı Fatih Galender Zengin  ve   Kamu Sen İl temsilcisi ve Ordu Türk Eğitim Sen Şube başkanı Ömer Okumuş birer konuşma yaptı.
Türk Sağlık Sen Ordu şube başkanı Fatih Galender Zengin yaptığı konuşmada şunları dile getirdi,”Değerli 112 çalışanlarımız Türk sağlık Sen Ordu şubesi yönetim kurulu olarak 112 Acil sağlık hizmetleri istasyonlarında çalışan arkadaşlarımızı istasyonlara yapmış olduğumuz ziyaretlerde sorunları yerinde tespit etme imkânı bulmuş olduk.
Acil durumlarda halkımıza sağlık hizmeti veren 112 istasyonlarının bir çoğunun fiziki mekanları sağlık hizmeti vermeye elverişli olmadığına şahit olduk.
Buralarda çalışan arkadaşlarımızın ufak sorunları bile dahi çözümlenmeyerek öteleniyor. Konu ile ilgili yakında ciddi bir çalışma başlatacağız. sorunları öteleyen problemleri görmezden gelen usulsüz uygulamaları alışkanlık haline getiren idareciler hakkında gerekli süreci sendika olarak başlatacağız.
Makamlarında deri koltuklarda oturan led TV lerin karşısında keyif yapan idareciler. Zor şartlar altında ilçelerimizde her türlü imkânda uzak 112 çalışanların istediği bir bilgisayar ve internet bağlantısı çok görenler ve hatta onlara bilgisayarı ne yapacak oyun oynayacaklar diyenlerden hesap soracağız.
112 çalışanların yemek yardımı alamamaktadır.24 saat kesintisiz hizmet veren 112 personelin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla iaşelerinin karşılanması gerekmektedir. 112 çalışanlarının giyim ihalesi geç yapılmakta ve hala kıyafetsiz çalışmaktadırlar.
Kendileri kıyafetlerini tedarik etmek zorunda kalmaktadır. Şehir dışında bulunan istasyonlarda çalışmakta olan personelin çalıştığı yerlere ulaşımları idarece sağlanmalıdır. 112 istasyonlarında çalışma koşulları personel açısından yeterli seviyeye ulaşmamıştır. Söz konusu istasyonların fiziki mekânlarının yaşanılır hale getirilmesi sağlanmalıdır.
112 Çalışanların kullandığı ambulansların kaskolarının yaptırılması gerekmektedir. Asılsız çağrılar. Yalan beyanla çağrı yapmak müdahale gerektirmeyen vakalarda bile 112 yi meşgul edenler gerçek ihtiyacı olan vatandaşlarımızı mağdur etmektedirler.112 hattını meşgul edenlere caydırıcı cezalar verilmelidir.
112 istasyonlarında fedakârca görev yapan arkadaşlarımızın sorunları çözülünceye kadar haklarınızı korumak adına Türk sağlık sen olarak mücadeleye devam edeceğiz.
Hastane öncesi sağlık hizmetlerinin yükünü çeken 112 çalışanlarının sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını temenni ediyor. Hepinize saygılarımı sunuyorum dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!