Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

Yolların ve Tünellerin ‘Detayı’

Yolların ve Tünellerin ‘Detayı’

03 Nisan 2018 Salı, 08:23

Detay Yol İnşaat A.Ş. Tüneller Şefi Volkan UÇAR, Karadeniz – Akdeniz yolu projesinin 15449 m 1.etap, 19551 m D.S.İ ulaşım yolu, 12980 m 2.etap, 9000 m baraj gölü yolu ve 20000 m 3.etap ile toplam 76980 m ile tamamlanacağını dile getirdi.

1.etap çalışmaları tamamlanmış olup proje de 6 adet toplam uzunluğu 2265 m olan tünel bulunmaktadır’ diyen Uçar; “Üst yapısı tamamlanmış olan tüneller trafiğe açıktır. Bu tünellerden 2 adetinin aydınlatması tamamlanmış olup diğer 4 tünelin aydınlatmaları daha sonra yapılacaktır.” dedi.

“Proje 2019’da tamam” Uçar, “D.S.İ ulaşım yolunda 13 adet toplam uzunluğu 6757 m olan tünel bulunmakta olup tüneller trafiğe açıktır. Ancak üst yapılarında bakım işi ve tünel aydınlatmaları yapılacaktır.

2.etap çalışmalarında ise 2 adet toplam uzunluğu 2875 m olan tünel bulunmaktadır. Tünel kazı ve beton çalışmaları tamamlanmış olup üst yapı imalatına başlanacaktır. 2018 yılı içerisinde bu tünellerin trafiğe açılması planlanmaktadır.

3.etap çalışmalarında ise 4 adet toplam uzunluğu 3270 m olan tünel bulunmaktadır. Bu tünellerden 410 metre uzunluğundaki Geyikkaya tüneli trafiğe açıktır. 1042 metre uzunluğundaki Çaltepe tünelinin kazı ve beton imalatları tamamlanmış olup üst yapı imalatına başlanacaktır. 730 metre uzunluğundaki Ilışar tünelinde ise kazı tamamlanmış, beton işleri devam etmektedir. 1088 metre uzunluğundaki Mesudiye tünelinde ise kazı çalışmalarına devam edilmektedir. 2019 yılı içerisinde projenin tamamlanması hedeflenmektedir. Bu zorlu coğrafya ve iklim şartlarında çalışma azmini elden bırakmayan firmamız ivedilikle işin tamamlanması ve halkımızın rahata kavuşması için çalışmalarına devam etmektedir.” Diye konuştu.

Detay Yol İnşaat A.Ş. Jeoloji Mühendisi Volkan UÇAR: Detay Yol İnşaat A.Ş. 1985 yılından itibaren inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Uzun yıllardır, başarıyla gerçekleştirilen projeler, profesyonel ve sorumluluk sahibi çalışma anlayışı ile sektörde ön plana çıkmayı başarmış olan Detay Yol, inşaat sektörünün gerektirdiği, – sorumluluğunda olan ve uzmanlık gerektiren projelerin zamanında ve başarılı bir şekilde tamamlanması, – kaliteli ve yetkin insan kaynağı ile çalışma, – her türlü koşulda iş yapabilme – etik ilkelere uygun davranma unsurlarını bir araya getirerek verdiği hizmetlerin kalitesini her geçen gün arttırmayı amaçlamaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!