Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Eylül 2020 Cumartesi

SAĞLIK PERSONELLERİ ARASINDAKİ TARTIŞMA KARAKOLDA BİTTİ

15 Mart 2015 Pazar, 02:48

SAĞLIK PERSONELLERİ ARASINDAKİ TARTIŞMA KARAKOLDA BİTTİ
KARADENİZ BAYRAK/ ÖZEL HABER/09.03.2014
Ordu Devlet Hastanesin’de  hasta yoğunluğu ve yer olmadığı  nedeniyle hastaneye kabul edilmeyen hasta  götürüldüğü özel Umut hastanesinde yoğun bakıma kaldırıldı.
Ordu’nun Altınordu ilçesi Düz mahallede rahatsızlanan  Yaşar K isimli bayan yüksek tansiyon tanısıyla 112 ekipleri tarafından  ordu devlet hastanesine kaldırıldı.
Olay Ordu Devlet Hastanesine götürülen Yaşar K’nin  acil serviste görevli doktorun hastanede yer olmadığı ve aşırı yoğunluk sebebiyle 112 ekiplerine başka bir hastaneye götürülmesini ve tedavisinin orada yapılması  gerektiğini söylemesiyle  başladığı  iddia edildi.
112 Ekiplerinin ise başka hastaneye götürebilmeleri için doktordan yazılı onay verilmesini istediği öğrenildi. Hastanın yakını olan Meryem Ö.T ise 20-9 yüksek tansiyonu olan hastasının tedavisin yapılmasını istedi. Bu arada 112 ekipleri, doktor, hastane personelleri arasında kısa gerginlik yaşandı. Olay hastane güvenliği ve hasta yakınlarının araya girmesiyle  önlendi.
112 ekipleri ve hasta yakınları hastayı tekrar ambulansa bindirerek Ordu Umut Hastanesine  götürdü.Acilde İLK muayenesi yapılan Yaşar K koroner yoğun bakıma kaldırıldı.
Olay anında hastanede muayene olmak için bulunan Hasan K adlı vatandaş ise olayı şöyle anlattı: “Acil serviste muayene olmak için beklerken 112 ekipleri acil bir hasta getirdi. Görevli doktor hastanede aşırı kalabalık olduğunu yer olmadığı gerekçesiyle hastayı başka bir hastaneye götürmesini söyledi. Bunun üzerinehasta yakını 112 ekipleri ve orada bulunanlar arasında gerginlik yaşandı. Ordu Devlet Hastanesi gibi bir yerde hasta kabul edilmemesi gerçekten düşündürücü” dedi.
Hasta  yakını Meryem. Ö. T ise, “Hastamızın tedavi için başka bir hastaneye nakli gerektiğini söylediler. Bende hastamızın yüksek tansiyonu olduğu gerekçesiyle kendilerine acil müdahale edilmesi gerektiğini söyledim. Bu arada tartışma çıktı. Biz de hastamızı tekrar ambulansla bindirip  Umut Hastanesi’ne götürdük. Yapılan ilk müdahalenin ardından hastamız yoğun bakıma alındı. Ben ve  112 ekipleri karakola gidip şikayetçi olduk ” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!