Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Şubat 2019 Salı

    Çevreci Proje Ödül Getirdi

Çevreci Proje Ödül Getirdi

23 Nisan 2018 Pazartesi, 19:41

                                  Çevreci Proje Ödül Getirdi

ULUSLARARASI KONGREDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İKİNCİLİK ÖDÜLÜ ALDI

Sağlıklı Kentler Birliği ve Adnan Menderes Üniversitesi tarafından düzenlenen “2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi”nde Ordu Büyükşehir Belediyesi, en iyi uygulama dalında yapmış olduğu proje ile ikincilik ödülü aldı.

DERECE ALAN PROJE “BİYO-KOMPOST”

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde başlayan 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nde ödül töreni düzenlendi. Perissa Otel’de gerçekleştirilen kongrenin açılış kokteylinin ardından yapılan ödül töreninde Büyükşehir Belediyesi, en iyi uygulama yarışması dalında “Ordu İlinde Yeşil Atıklardan Biyokurutma ve Mekanik İşlem ile Toprak İyileştirici Elde Edilmesi” (Biyo-Kompost Projesi) adlı projeyle ikincilik ödülü kazandı. Ordu Büyükşehir Belediyesi adına ödülü, Projeler Şube Müdürü Tayfun Özdemir aldı.

İLERİDE FINDIK KAPSÜLLERİ DE BİYO-KOMPOST OLACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesinin ikincilik elde ettiği proje, karışık olarak toplanan yeşil atıklardan biyo-mekanik yöntemle organik, verimli ve ekonomik değeri olan ve toprak iyileştirici olarak kullanılabilecek bir ürünün elde edilmesini sağlıyor. Proje, şu an Park ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığının peyzaj çalışmaları kapsamında toplanan yeşil atıklardan oluşuyor. İlerleyen süreçte projeye vatandaşlardan toplanan, içinde fındık kapsüllerinin de olduğu atıklar dâhil edilebilecek.

80 PROJE ARASINA GİRDİ

Kongreye Ordu Büyükşehir Belediyesi 2 proje ile katılırken, “Bisiklet, Koşu ve Yürüyüş Yolu ile Sağlıklı Yaşama Teşvik” adlı diğer proje ise çıkartılacak olan kitapta yayınlanmaya hak kazanan 80 proje arasına girdi.

Yarışmada Denizli Merkezefendi Belediyesi, sağlık ve sosyal hizmet dalında yaptığı “Engelsiz Yaşam Projesi” ile birincilik ödülü kazandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!