Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Şubat 2019 Salı

Ordulular sanat için geldi 

Ordulular sanat için geldi 

07 Mayıs 2018 Pazartesi, 22:50

Ordulular sanat için geldi

Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu muhteşem bir sanat müziğini konseri verdi.

Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Ordu Kültür ve Sanat Sarayı’nda (OKSM) Bahar Konseri verdi. Konser Dr. Cumhur Koca yönetiminde icra edildi. Konserin sunuculuğunu da Ayten Baş yaptı.

Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı Kutsi Yerebasmaz yaptığı açıklamada, “ Vakfımız Ankara’da 1988 yılında kurulmuş bir vakıftır.  Ankara’da o zaman yaşayan 34 büyüğümüz tarafından kurulmuştur. Bir hemşehri vakfıdır. Ankara’da üniversitede okuyan Ordulu gençlere burs vermektedir. Amacı Ankara’da yaşayan Orduluları buluşturmaktadır. Öyle ki evlerinden sonra onlar için ikinci bir adrestir. Çok çeşitli etkinlikleri vardır. Bu etkinliklerden biri için Ordudayız.” dedi.

 

Korunun da Ordululardan oluştuğunu ifade eden Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı Yerebasmaz, “Bu konseri yılda iki kez yapıyoruz. Bir Ordu’da bir Ankara’da yapıyoruz. Bazı yıllar yapamadık anacak son 6 yıldır bir Ankara’da bir de Ordu’da konser yapıyoruz.  Ankara’da çok sayıda Ordulu var, 500 bina yakın Ordulu var. Burada bile birbirini çok görmeyen Ordulular orada buluşulur. Orada yöresel bir lokantamız var. Orada yöresel yemeklerimiz, pancarımız mısırımız var. Her gün açıktır. Bunlar memleket özlemini gideren şeyledir.” diye konuştu.

Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı Yerebasmaz, her yıl 13 Eylül’de Deatepe’de şehit olan 152 Orduluyu da düzenli olarak andıklarını sözlerine ekledi.

Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu şu isimlerden oluştu: Ahmet Kaynar, Ayten Baş, Berrak Ertunçay, Binnur Ersay, Burhan Sinal, Cemal Baş, Emine Küçük, Ferda Koçum, Figen Bilen Atalay, Fikret Yazıcı, Filiz Aktaş, Gözde Alpyıldız, Gülcan Özcan, Hatice Küçükağaoğlu, Hicran Çakır, Hüseyin Güreşçi, Kıymat Ünver, Mahsur Nergis, Müşerref Bahadır, Nazan Kırbaş, Nuran Yılmaz, Nuray Sinal, Nuşin Demirbakan, Ogün Aksoy, Ömer Şengül, Semra Kaynar, Sevim Şan, Sevnur Akyüz, Sinem Çakır, Suzan Duyar, Tülin Alpat, Uğurcan Küçükağaoğlu, Uğur Sarıca.

Konsere Ordu Kültür Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı Kutsi Yerebasmaz, Ankara Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkan yardımcısı Gülşah Çelebi ve çok sayıda davetli katıldı.

AHMET BAYRAK /KARADENZİZ BAYRAK/Özel Haber

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!