Karadeniz Bayrak
Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

DALMIŞ İNŞAAT BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

DALMIŞ İNŞAAT BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

25 Mayıs 2018 Cuma, 07:59

DALMIŞ İNŞAAT BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

1980’den sonra Kilyos’a taşındıklarını söyleyen Yüksel Dalmış, Dalmış İnşaat’ın 15 yıl içinde farklı işler yaparak büyüdüğünü belirterek, İstanbul’ un her yerinde çalışmalarının olduğunu kaydetti.

A.B.:Önce sizi tanıyarak başlayalım. Dalmış İnşaatı bize anlatır mısınız?

Y.D.:Memleketten 12 Eylül 1980’ den sonra geldik ve Kilyos’a yerleştik. 15 yıl İstanbul’ da su kuyusu işi yaptık evlerin bahçesinde. Daha sonra inşat sektörüne atıldık ve şu an da inşaat sektöründe hızlı, yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

A.B.:Ne tür inşaatlar yapıyorsunuz?

Y.D.:Yap – Sat yaptık önceleri ama sistemi çok sağlıklı bulmadık. Şu an da tadilat işleri üzerine çalışmalarımız devam ediyor.

A.B.:Genelde Kilyos ağırlıklı mı çalışıyorsunuz yoksa hizmetleriniz İstanbul’ un her yerinde var mı?

Y.D.:İstanbul’ un her yerinde çalışmalarımız bulunmakta. İşin olduğu her yerde çalışmaktayız. Hazır ekibimizle binaların bahçesinden başlayıp çatıya kadar tüm bölümlerle ilgili çalışmaktayız.

A.B.:Bina tadilatlarınızda bir ayrım yapıyor musunuz? Yoksa aldığınız bir binayı tüm aşamaları ile bitirip mi teslim ediyorsunuz?

Y.D.:Biz binayı sıfır olacak şekilde anahtar teslimi çalışıyoruz. 15 yıldır alanımızda bir aile şirketi olarak profesyonel anlamda çalışmalarımızı yürütüyoruz.

A.B.:İş yeriniz Kilyos’ta, bulunduğunuz çevre hakkında ne düşünüyorsunuz?

Y.D.:Kilyos çok güzel bir yer. Herkes birbirini tanıyor. İnsanların sizi tanıyabilmesi için iyi insan olmak önemli, herkesle iyi geçinen, dürüst insan olmak önemli her zaman. Önümüzde yapılacak seçimlerde de muhtarlık adaylığı düşünmekteyim ki yaşadığımız yere, yöreye, insanlara hizmet etmek istiyoruz.

A.B.:Buradan Ordu’ ya ne söylemek istersiniz?

Y.D.:Ordu’ da Cumhuriyet Mahallesinde de bir inşaatımız var ve halen devam etmekte. Memleketimi çok seviyorum. Gittiğimde günler çok hızlı geçiyor. Dostlarla sürekli davetlerle dışarıda oldukça evde bile geçirecek zamanımız kalmıyor. Kısacası memleket aşıklısı biriyim.

A.B.:Muhtarlığa adayım dediniz. Muhtarlık Kilyos için genel mi yoksa herhangi bir mahalleyi mi kapsamakta?

Y.D.:Burada muhtarlık Kilyos genel olarak geçmekte. Ayrı bir mahalle olarak değil.

A.B.:Peki Ordu’lu var mı burada ya da Karadeniz Bölgesinden insanlar?

Y.D.:Tabi var. Sadece kendi köyümüz olan Kabataş Belen  Mahallesinden 120 seçmen bulunmakta.

A.B.:Yurtdışında da bulundum ve oralarda çok yeşillik var. Sarıyer, Kilyos bölgesi de yeşillik olarak İstanbul’ un diğer yerlerine benzemiyor sanki. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Y.D.:Kilyos’ un bir tarafı deniz diğer tarafı orman. Deniz ile doğanın birlikte olduğu iç içe bir yaşam var burada.

A.B.:Turist kafilesi çok gördüm etrafta. Bu yoğunluk sürekli var mı?

Y.D.:Genellikle yazın böyle. 3.köprünün açılması ile havanın iyi olduğu günlerde çevre il ve ilçelerden insanlar hafta içi hafta sonu fark etmiyor akın ediyor buraya. Denizin olması, sahilin güzelliği, deniz ile yeşilliğin iç içe olması insanların bir kaçış noktası olarak güzel Kilyosumuzu ön plana çıkarıyor.

A.B.:Muhtar adaylığından bahsettiniz. Muhtarlık projeleriniz neler peki?

Y.D.:Ben aynı zamanda İstanbul’ da ki Kabataş Belen Mahallesi eski Dernek Başkanıyım. Muhtarlık içinde şunu belirtmek isterim ki insan yaşadığı yerde bir eser bırakmalı diye düşünüyorum. Muhtarlık adaylığımda yaşadığım yere bir eser kazandırmak ve yaşadığım yere hizmet etmek sevdasından kaynaklanmaktadır.

A.B.:Başka eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Y.D.:Sizlere de çok teşekkür ederim. Sizleri tanımamda Kabataş Kaymakamı Sayın Emrullah Temizkan sayesinde oldu. Kendisi çok değerli bir devlet adamı olup kendisine de sizler aracılığıyla çok teşekkür ederim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!