Karadeniz Bayrak
Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

 Ordu’da Engelli Öğrenciler Sergi Açtı

 Ordu’da Engelli Öğrenciler Sergi Açtı

06 Haziran 2018 Çarşamba, 01:07

 

Ordu’da Engelli Öğrenciler Sergi Açtı

Türkiye Beyazaz Derneği Ordu Şubesi ve Altınordu Belediyesinin katkılarıyla  Adil Karlıbel Özel Eğitim Mesleki Eğitim  Uygulama Okulu,Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Mimar Oktay Uğurel Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin katkılarıyla yıl sonu sergisi ve iftar yemeği düzenlendi. Öğrencilerin ham ağaçlara şekil vererek boyadıkları ürünlerden yapılan sergiye ilgi oldukça yoğundu.

Sergi Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz tarafından açıldı.Serginin açılışına Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz’ın haricinde  hiç bir protokol katılmadı.

AĞACA ŞEKİL VERDİLER

Otizm, mental ve hafif otizmli çocukların yaptıkları ürünler büyük ilgi gördü. Vatandaşlar, Adil Karlıbel Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin ağaçlardan yaptığı ürünlere bakmadan geçmedi. Adil Karlıbel Özel Eğitim Uygulama Okulu Mobilya İç Mekan Tasarım Alanı Öğretmeni Seda Özmeriç, verdikleri eğitimle otizmli çocukların el becerilerinin geliştiğini belirtti.

Gerginlik çıktı!

Stantlarını izin alarak İsmet Paşa Caddesine (Yeni Fidangör) kuran Adil Karlıbel Özel Eğitim Uygulama Okulu yetkileriyle bir dükkan sahibi arasında tartışma çıktı. İzin alınmış olmasına rağmen dükkanın önünde stantları istemeyen dükkan sahibi, stantların bir bölümünü dükkanının önünden kaldırdı. Beyazay Derneği Ordu Şubesi Başkanı Zeliha Karagöl, “Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi’ne resmi yazılar yazmamıza rağmen bir dükkanın sahibi stantlarımızı kaldırmaya çalıştı. Engelli öğrencilerin yaptığı bir çalışma olduğunu söyledik ama destek olmadılar. Tam tersi stantları yolun ortasına alın dediler. Ortaklaşa bir şey yapmak istedik ama kabul etmediler. Engelliler için yapılan bir çalışmayı ötelediler.” Dedi.

Altınordu Belediyesi önünde düzenlenen iftar yemeği öncesi  Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş bir konuşma yaptı.

Karadeniz Bayrak/ORDU

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!