Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Temmuz 2019 Çarşamba

Bakan Ahmet Demircan basınla buluştu

Bakan Ahmet Demircan basınla buluştu

06 Haziran 2018 Çarşamba, 01:58

Bakan Ahmet Demircan basınla buluştu

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın da katılımıyla Yerel Medya Buluşmaları toplantısı düzenledi.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce Samsunda Anemon Hotels’te düzenlenen Yerel Medya Buluşmaları’nın konuğu Sağlık Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Ahmet Demircan oldu. Bakan Demircan, Samsun,Ordu ,Sinop, Tokat, Amasya,da görev yapan yerel ve ulusal basın yayın organlarının mensuplarıyla buluştu.Toplantıya Ordu’dan Karadeniz Bayrak Gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Bayrak’da  katıldı.

Bakan Demircan, “24 Haziran’da yapılacak erken seçim için sahadayız. Bu çalışmalarımızı sürdürürken, bölgemizi ve yörelerimizi bilen ve takip eden basın mensubu kardeşlerimizde buluşmak istedik. Siz toplumla aramızdaki en önemli iletişim kanalısınız. Bu hususta elinizden geleni yapıyorsunuz bunun için sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

SİSTEMİMİZİ DEĞİŞTİRİYORUZ
Bakan Demircan, “Türkiye 16 Nisan 2017 Referandumuyla aslında Cumhurbaşkanlığı sisteminin değiştirilmesi kararını aldı. Sonrasında TBMM’de anayasa değişikliği kabul edildi. Anayasa değişikliği, ülke tarihinde meclisin aldığı en önemli yasalarından biridir. 24 Haziran günü, bu sistemimizi bir üst yönetim modeline geçirecek olan sistemi onaylayacağız.  24 Haziran seçimi 16 Nisan’da almış olduğumuz kararın uygulanması olacak” şeklinde konuştu.

DARBELER KALKINMAMIZI ENGELLEDİ
Türkiye’de yaşanan darbe ve girişimlere değinen Bakan Demircan, “Darbeler ülkeyi her zaman geriye götürmüştür. Ülkemizin bu dönem içerisinde arzulanan kalkınma düzeyini yakalayamayışından da sorumlu olan bir temel husus ülkemizin başından geçen darbelerdir. 2007’deki Cumhurbaşkanlığı seçimindeki kriz yeni bir Anayasa Değişikliğini orataya çıkartmıştır” dedi.

YENİ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE MİLLET İRADESİNE DAYALI OLMALI

Bakan Demircan  şöyle devam etti; “2002’den 2018’e kadar 16 yıl içerisinde vesayetçi bir sistem, darbe etkisindeki bir sistem olmayıp, onun yerine daha demokratik bir sistem olsaydı, Türkiye bugünkü kalkınma oranlarının çok üstünde olacaktı. Türkiye, zayıf bir coğrafya içerisindedir. Daolayısıyla bu coğrafyada alınımız ak ve dik yaşamak istiyor ve de cocuklarımıza güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak, güçlü bir ülke inşa etmek zorundayız.

Bu da millet iradesine dayalı olmalıdır. Milletin beraberliği ile sağlanır. Zihniyetinde değişmesi, Türkiye’nin kalkınmasının önünde olan engelleri de ortadan kaldıracaktır. Millet iradesini etkin hale getirecek, demokratik sistemin adımlarını attık ve 24 Haziran günü bunun uygulamasını yapacağız.

BU SEÇİMDE TARİHİ BİR KARAR ALINACAK

Bu sistemi uygulayacak ve hayata geçirecek olan ilk meclis çok önemlidir. Başkan elbette önemli olacaktır ancak sistemin içerisinde hedefler açısından bir bütünlük arz eden ve millete güçlü bir şekilde dayanan bir meclise ihtiyaç vardır.Bu seçimlerde milletimizin alacağı karar bu anlamda, tarihi bir karar olacaktır. Tüm seçimler önemlidir, aslında seçimin kendisi önemlidir.

Millet iradesinin oraya çıktığı bir olaydır seçimler. Önnemli hadiselerdir. Demokratik bir sistem oluşturma seçimi olacak. Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Bazı nesiller tarihi okur ancak bazı nesiller tarihin yazıldığı zamanı yaşar ve belki de tarihi yazan olurlar. Şu anda bir tarihin yazıldığı dönemi yaşıyoruz, bunun farkında olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!