Karadeniz Bayrak
Son Dakika
13 Ağustos 2020 Perşembe

PERŞEMBE YAYLASI FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ

 PERŞEMBE YAYLASI FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ

25 Temmuz 2018 Çarşamba, 08:56

PERŞEMBE YAYLASI FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ

Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak
Ordu Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla bu yıl 912.si düzenlenen güreş ve kültür festivali yaklaşık 70 bin kişiye ev sahipliği yaptı.

16 Temmuz’da başlayan ve bir hafta süren festival kapsamında 19. Aybastı-Kabataş Kurultayı, Kulüpler Arası Karakucak Güreşleri, Seyhan Çek Konseri, Yöresel ve Ödüllü Peynir, En Güzel Koç, Koyun Kırkma, En Güzel Dişi ve Erkek Buzağı Yarışmaları, At Yarışları ve Kubat Konseri düzenlendi. 912 yıldır süre gelen Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivaline Ordu Büyükşehir belediye Başkanı Enver Yılmaz, eski Orman Bakanı Veysel Eroğlu,Ordu milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Aybastı ve diğer ilçelerden,Tokat ve diğer illerden çok sayıda  insanlar katıldı.

Kara başpehlivan oldu

Hafta sonu yapılan güreş müsabakalarıyla birlikte festival sona erdi. Başpehlivanlık mücadelesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Güreşçisi Recep Kara başpehlivan oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Güreşçilerinden Recep Kara finalde yarıştığı Nedim Gürel’i yenerek başpehlivan olurken, Nedim Gürel ikinci ve Serhat Balcı ise üçüncü oldu.

“Gelecek yıl Kırkpınar’dayız”

Perşembe Yaylası’nın Türkiye’nin alanındaki en güzel meydan ve müsabakalardan birine ev sahipliği yaptığını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Görselliği ve tarihi ile Kırkpınar’dan çok daha güzel bir yaylada şenlik gerçekleştiriyoruz. 912.si düzenlenen Aybastı Perşembe Yaylası Şenlikleri’nde hoş bir sada bırakıyoruz. Geçtiğimiz hafta Kırkpınar Başpehlivanlık müsabakalarını izledik ancak üzüldük. Başpehlivanlık için güreşen başta Recep Kara olmak üzere bütün kardeşlerimize ciddi bir oyun düzenlendi. Biz de tepkimizi Ordulu hemşehrilerimiz adına en üst seviyede gösterdik ve dedik ki er meydanı burasıdır. Hakemler ve lobilerle güreş yapılacaksa meydana çıkmanın hiçbir manası yok. Kırkpınar’da 4 defa başpehlivan olmuş, altın kemere namzet Recep Kara kardeşimize karşı yapılan bu haksızlık neticesinde Güreş Federasyonu bütün hakemleri görevden aldı. Aybastı Perşembe Yaylası’ndan ve hemşehrilerimden aldığım güçle sesleniyorum, gelecek yıllar aynı hataların yaşanmaması için Ordulular olarak Kırkpınar’da varız. Seneye Kırkpınar meydanını dolduracak ve güreş meydanında lobi neymiş, hakem oyunu neymiş göstereceğiz. Dopingle mücadele edecek, siyasetin oyunlarına başta Kırkpınar olmak üzere engel olacağız. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak, Spor Dairesi Başkanımız Recep Kara’ya yapılan haksızlığa karşı gelecek yıl hep birlikte Kırkpınar’da bulunacak, bütün madalyaları ve altın kemeri alarak Ordulu kardeşlerimize hediye edeceğiz” dedi.

Şenlikte Ordu milletvekilleri de birer konuşma yaparak 912.si düzenlenen Aybastı Perşembe Yaylası Şenlikleri’nin çok güzel geçtiğini belirttiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!