Kalbi Duran Hasta Hayata Döndürüldü

Kalbi Duran Hasta Hayata Döndürüldü

28 Temmuz 2018 Cumartesi, 20:17

Kalbi Duran Hasta Hayata Döndürüldü

Ordu’nun Altınordu İlçesinde kalbinden yaralanan bir hasta, Ordu Devlet Hastanesi doktor ve sağlık çalışanlarının saatler süren büyük özverili operasyonuyla hayata döndürüldü.

Göğsünden ve karnından yaralanan 43 yaşındaki  Z. K . olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansı ile dün akşam saatlerinde Ordu Devlet Hastanesine getirilirken Hastane Acil Servisi girişinde kalbi durdu.

Acil servise geldiğinde kalp atışları alınamayacak düzeyde olan ve kalbi duran hastaya Ordu Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. İlhan Demir kalp masajı uygulayarak ilk müdahaleyi yaptı. Hasta kalp masajıyla ameliyathaneye ulaştırılarak, üç dakika gibi kısa bir sürede ameliyata alındı.

Ordu Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Uzmanları Op. Dr. Melih ÜRKMEZ ve Op. Dr. Mihriban YALÇIN ,Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağlar YILDIRIM,Anestezi Uzmanı Dr. Güven SERDAR, Ameliyathane, Kan Merkezi, Acil Servis Hemşire ve diğer sağlık personelinin başarılı ve ekip halinde, hızlı, etkin müdahalesi sonrası hayata döndürülen durumunun iyiye gittiği öğrenilen hasta, yoğun bakım ünitesine alınarak tedavisi devam ediyor.

Olayla ilgisi olduğu iddia edilen C. K. Ordu cinayet masası ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.Karakolda ifadesi alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan C.K. tutuklanarak ceza evine gönderildi.Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak/Ordu

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!