Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Mayıs 2019 Pazartesi

35 YILDIR DEDE MESLEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Ulubey’in Kardeşler Mahallesinde Bahri Bayram 1946 yılında dedesinin kurduğu fırında 35 yıldır ekmek üretimi yapıyor.

25 Eylül 2018 Salı, 08:31

35 YILDIR DEDE MESLEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Ulubey’in Kardeşler Mahallesinde Bahri Bayram 1946 yılında dedesinin kurduğu fırında 35 yıldır ekmek üretimi yapıyor.

Kardeşler Fırın ürettiği yüzde yüz doğal ve katkısız besinlerin özgün yapısı ve kalitesi sayesinde sağlıklı beslenmeye özen gösteren tüketicilerin desteğini ve güvenini sağladı. Çevre bilincine sahip olan, teknolojiye ve insana yatırım yapan, birlikte başarmayı hedefleyen ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan, değer yaratan Kardeşler Ekmek Fırını, tüm gıda ürünlerinin hijyenik şartlarda ve standart kalitede tüketiciye sunulmasına öncelikli önem veriyor. Müşteri ihtiyaçlarını, taleplerini ve günümüz teknolojisini göz ardı etmeden, gelenekçi kalitesinden de ödün vermeden üretim planlaması yapan Kardeşler Ekmek Fırını, yoğun ilgiden dolayı ekmeğin yeterli gelmediği zamanlarda  telefonla da sipariş alarak ekmek üretimi yapıyor.

Bahri Bayram, ilk kez dedesinin işletmeye başladığı fırınında bugün bile taze odun ekmeği üretmeyi sürdürüyor.

Ulubey’e bağlı Kardeşler köyünde 1946’da açılan fırın, aralıksız olarak o gün bu gündür 72 yıldır faaliyet gösteriyor. Dedesi Memülü Bayram’dan miras kalan odun fırınını eşi ve çocukları ile birlikte işleten Bahri Usta,işinden çok mutlu olduğunu belirterek şöyle dedi:

“Bizim köy, grup köy merkezi olduğu için eskiden beri ticari olarak da son derece işlektir. Motorlu araçlar çoğalalı beri eski canlılığını yitirmiş olsa da halen çevre köylüler mutlaka bizim fırından ekmek almadan geçmezler.

Rahmetli dedemin açtığı fırını, uzun seneler rahmetlik babam (Hüseyin Bayram) çalıştırdı. Sonra ben yürütmeye başladım dede mesleğini. İşimi çok evsiyorum. Hiç beklemediğimiz köylerden, ilçelerden sırf odun ekmeği almak için köyümüze gelen çok misafirimiz olmaktadır.

Odun ekmeğinin lezzetini ancak yiyenler bilir. Şimdiki nesiller ne yazık ki, odun ekmeğinin tadını bile bilmiyorlar. Ömrüm oldukça dedemin mesleğini devam ettireceğim.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!