Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Mayıs 2019 Pazartesi

Gülyalı daha iyi olacak

Gülyalı daha iyi olacak

03 Ekim 2018 Çarşamba, 11:16

Gülyalı daha iyi olacak

Gülyalı Belediyesi için Cumhuriyet Halk Partisi harekete geçti. 16 yıldan beri parti ilçe örgütünün içinde yer alan ve aday adaylığı için ismi geçen Zafer Altan, ‘Gülyalı’da huzur olacak’ diyerek bu kez Gülyalı Belediyesi’ni CHP’nin alacağını ve artık ilçenin makus kaderini kıracağını dile getirdi.

10 yıldan bu yana Özel Ordu ;Umut Hastanesi’nde çalışan ve son 4 yılda ise yönetici olan Zafer Altan, Gülyalı’ya CHP eli değmesi gerektiğini ifade etti.

Artık Gülyalı’nın gelişme zamanının geldiğini söyleyen Altan; “2009 yılından 2018 yılına kadar neredeyse çivi çakılmamış bir Gülyalı söz konusu. Bende Gülyalı’nın çocuğuyum. Derdimiz Gülyalı’yı üreten, barışmış, bir Gülyalı haline getirmek. Aile çay bahçesinin bile olmadığı Gülyalı’yı daha gelişmiş bir ilçe seviyesine çekebilmeyi hedefliyoruz. İşsizlik zaten almış başına gidiyor. 2009 yılından çekilmiş fotoğrafı ile 2018 yılında çekilen fotoğrafı arasında Gülyalı’nın tek farkı; yeni yapılan siteler. Başka hiçbir şey yok.

“Öğrencilere dolmuş ücretsiz olacak”

Gülyalı için bir çok proje hazırladıklarını aktaran Altan, şunları kaydetti; “Gülyalı’da bizimle birlikte okumuş insanlar daha çok çıkacak. Hiçbir belediyenin yapmadığı Gülyalı’nın başarılı öğrencilerine burs veren bir belediye olacağız. Bu da Gülyalı’daki okuma seviyesini artıracaktır. Saat 20.00’da sonra çocuklar dışarıda oynayabilecek. Aileleriyle vakit geçirebilecekleri sosyal yaşam alanları oluşacak. Bunlar Gülyalı’da yok. Çocuklar saat 20.00’dan sonra bir yere gidemiyor. Sosyal aktivite yok. Sosyal yaşam alanları olacak. İyi bir mimar tarafından güzel projeler hazırladık. Gülyalı’nın hayalini kuramadığı bir projeyi gündeme getireceğiz. Turnasuyu Mahallesi ile Divani Mevki arasına deniz kıyısına yeni bir kent inşa edilecek. Orada bir yaşam alanı olacak. Okul, cami, rezidans, köy evlerinin olduğu bir yaşam alanı olacak. Bu çok büyük bir proje. Kalkıp da bunu Gülyalı Belediyesi değil, yatırımcı yapacak. Bu proje için yatırımcılar sıraya girecektir. Gülyalı’da ikamet edip, Ordu’ya gelen hiçbir öğrenci ulaşıma para vermeyecek. Eğitim öğretimin yanı sıra üreten bir Gülyalı olacak. Bizim derdimiz parti değil, Gülyalı. Tamam CHP’liyiz ama tüm Gülyalı halkıyla iç içe olacağız.”

Altan’ın CHP’den Gülyalı Belediye Başkan aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılırken, başvuruların 19 Ekim’e kadar sürdüğü belirtildi.Haber:Tevfik Kul

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!