Karadeniz Bayrak
Son Dakika
04 Aralık 2021 Cumartesi

Tekmanlı esnaflar Ordu’yu gezdi

Tekmanlı esnaflar Ordu’yu gezdi

09 Ekim 2018 Salı, 21:24

Tekmanlı esnaflar Ordu’yu gezdi

Erzurum Tekman Kaymakamı ve Tekman Belediyesi Başkanvekili Kemal Karahan önderliğinde Tekman ilçesi esnafları gezi kapsamında Ordu’yu da ziyaret etti.

Tekman İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Sefil Belediye personeli Feyzullah Uluçay’ın da aralarında bulunduğu Takmanda esnaflık yapan 40 kişilik ekip tarihi ve turistlik yerleri gezdiler.

Tekman Kaymakamı ve Tekman Belediyesi Başkanvekili Kemal Karahan, “Tekman Belediyesi Kültür Gezileri kapsamında; ilçemizden 40 esnafımızı bir haftalık Ankara, Çanakkale, İstanbul, Samsun, Ordu ve Giresun gezisi düzenledik. Ecdadımızın büyük fedakarlıklarla bizlere emanet ettiği bu cennet vatanımızın tarihi ve turistik yerlerini görecek olan kafilemiz, tarihimize Çanakkale Geçilmez mührünün vurulduğu mukaddes şehir Çanakkale ve Osmanlı Devletine uzun yıllar başkentlik yapmış İstanbul’da konakladılar.” dedi.

Kafileye Ankara’da ev sahipliği yapan Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na teşekkür eden Karahan, sadece esnafları değil, öğrencileri ve sivil toplum örgütlerini de geziye gönderdiklerini dile getirdi.

Tekman İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Sefil ise şunları kaydetti; “Şu anki gezimiz Tekman İlçe Belediyemizin düzenlediği kültür gezilerinden bir tanesi. İlçe Kayyum Belediye Başkan vekilimiz Kemal Karahan beyin destekleriyle bu güne kadar yaklaşık 300 öğrencilerimizi Çanakkale başta olmak üzere tarihi turistlik yerleri görmeleri için değişik illerimize yolladık. Ekim ayının sonuna doğru 250 öğrenci daha yollayacağız. Daha önce muhtarlarımız gitmişti, şimdi esnaflarımızla birlikteyiz. En çok ağırlık verdiğimiz öğrencilerimiz. Bunlar kaymakamımız sayesine gerçekleşiyor, kendilerine teşekkür ediyoruz.” Ordu’ya gelen Tekmanlı esnaflar teleferikle Boztepeye çıktıktan sonra Ordunun turistik ve tarihi yerlerini gezdi. Son olarak Giresun’a oradan da Erzurum Tekman’a hareket ettiler. Ahmet Bayrak/Karadeniz Bayrak/Özel Haber

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!