Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Mayıs 2020 Pazar

  Doktora 4 yıl 2 ay hapis

  Doktora 4 yıl 2 ay hapis

29 Ekim 2018 Pazartesi, 22:21

                                        Doktora 4 yıl 2 ay hapis

 

Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Sağlık Bakanlığı kadrosunda çalışan doktor İ.Y bir stajyer öğrenciyi tacizde bulunduğu gerekçesiyle  hakkında yürütülen adli soruşturma sonucunda mahkeme tarafından  4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. 

 

2018 yılı başlarında yaşanan olayda, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde staj yapan öğrenci birlikte çalıştıkları doktordan kendisine tacizde bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi olmuştu.

Taciz şikayetinin gündeme gelmesi üzerine konu hakkında dava açılırken doktor hakkında soruşturma başlatılmıştı. Dava süreci devam ederken soruşturma tamamlandı. Öğrencisini taciz ettiği tespit edilen doktor hakkında görev yeri değişikliğine karar verilerek üniversite hastanesinden ilişiği kesildi.

 

Bu arada Ordu 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sonuçlandı. Adli Tıp raporları ve tanıkların dinlenmesi sonucu kararını açıklayan mahkeme doktorun stajyer öğrenciyi taciz ettiğine hükmederek doktor hakkında 4 yıl 2 ay hapis cezası kararı verdi. Mahkemenin gerekçeli kararı ise henüz açıklanmadı. Doktorun bir üst mahkemeye başvurarak kararı bozma hakkı bulunuyor.

 

Ordu Üniversitesi Olayı yalanladı

Ordu Üniversitesi yaptığı yazılı açıklamada doktorun hastanemizle herhangi bir ilgisi  bulunmamaktadır dedi.

Ordu Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan doktorun stajer öğrenciye taciz  olayının ardından Ordu Üniversitesi yaptığı açıklamada Eğitim Araştırma Hastanesinde taciz skandalı içerikli haberin  Ordu Üniversitesi ile herhangi bir ilgisi  bulunmamaktadır.İlgili doktor  ile öğrencinin Üniversitemiz personeli ve öğrencisi değildir dedi.KARADENİZ BAYRAK

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!