Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Mayıs 2019 Cuma

Hamarat Ordu Büyükşehir’e aday

         Hamarat Ordu Büyükşehir’e aday

12 Kasım 2018 Pazartesi, 22:21

Hamarat Ordu Büyükşehir’e aday

Ahmet Bayrak/Karadeniz Bayrak/ORDU/12.11.2018

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Ordu eski Milletvekili Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Ünye ile Altınordu’nun arasında gram fark varsa Allah bana bu görevi nasip etmesin’

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan Mustafa Hamarat, “Fındığın belediyecilik ile ilgili olmadığını düşünenlere sürprizlerimiz var. Fındık eğer Ordulunun meselesi ise bal gibi belediyenin de meselesidir. Belediyenin elini taşın altına koyacağı yerler vardır.” dedi.

Ordu’nun büyükşehir belediye hizmetine kavuşmasının heyecanın yeni olmadığını ifade eden AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Hamarat, “Bilindiği gibi Ordu 19 ilçe ve bir büyük şehir belediyesi ile 20 yerel yönetim yapısıyla belediyecilik hizmetini yapmaya çalışıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu sınırları içerisinde İkizce’nin Şenbolluk Mahallesi’nden Gülyalı’nın Ambarlı Mahallesine, Mesudiye’nin Arpalan Mahallesi’nden Perşembe’nin Boğaziçi Mahallesine kadar her yerin iki belediyesi var. Bu sınırlar içinde neresi varsa orası bizim hizmet götüreceğimiz yerdir. Dağın başında tek ev de olsa orada bir ışık varsa, bir kişi de olsa yaşayan varsa orası bizim belediye hizmeti götüreceğimiz yerdir. Onun bir derdi varsa biz onun derdinin ortağı olacağız. Onun meselesini çözmekle sorumluyuz. Biz milletimize Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde böyle bir söz vererek yola çıktık.” diye konuştu.

MUSTAFA HAMARAT KİMDİR?

Mustafa Hamarat, 21 Temmuz 1972’de Ordu Akkuş’ta doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zahide’dir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında tamamladı. Serbest avukatlık yaptı. Hukukun Üstünlüğü Platformu Kurucu Üyesi oldu ve Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Aktif Hukuk dergisini çıkarttı, derginin Yazı İşleri Müdürlüğünü üstlendi. 23. Dönemde Ordu Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi oldu. Orta düzeyde İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Hamarat, evli ve 5 çocuk babası olan Hamarat son olarak AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı görevini yürütüyordu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!