Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Nisan 2019 Salı

Ordu’da Amatör Denizciler Sınava Girdi

Ordu’da Amatör Denizciler Sınava Girdi

22 Kasım 2018 Perşembe, 02:21

 

Ordu’da Amatör Denizciler Sınava Girdi

Ordu Liman Başkanlığınca amatör denizcilik temel eğitimi gerçekleştirilirken, 160 kişinin sınavları yapıldı.

160  Ordu Liman Başkanı Şükrü Gülay, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023’e kadar 1 milyon vatandaşımıza denizcilik kültürünü aşılamak, verilecek denizcilik eğitimi sonrasında amatör denizci belgesi düzenlemek, denizci millet, denizci ülke hedefine ulaşmak, insanımızın yüzünü denizlere çevirmek, ufkun ötesini görmelerini sağlamak için amatör denizcilikle ilgili temel eğitim programını başlattığını söyledi.

“Hedef 30 bin amatör denizci”

‘Ordu Liman Başkanlığınca amatör denizcilik temel eğitiminin ilkini yüksek katılım ile bugün gerçekleştirdik’ diyen Gülay; “Bu gün 160 kişilik ilk grubun eğitim ve sınavlarını tamamladık. Bu kişiler haricinde Liman Başkanlığımıza bugün itibariyle 400 kişi daha amatör denizci belgesi için başvuru yapmış durumdadır.

En kısa sürede ikinci eğitimi gerçekleştireceğiz. Bu eğitimlere sürekli devam edeceğiz. Türk Gemi adamları denince akla; Trabzon, Rize ve Ordu İlleri akla gelmektedir. Bu deniz sevgisinin, amatör denizci eğitimlerine de yansıdığını hep birlikte görmekteyiz.

Bu itibarla, Bakanlığımızın 1 milyon amatör denizci hedefine ulaşması için Ordu Liman Başkanlığımızca en az 30 bin kişiye amatör denizci eğitimi vermeyi hedefliyoruz. Ordu halkına bu yoğun ilgi ve deniz sevgisinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. AHMET BAYRAK/ORDU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!