Karadeniz Bayrak
Son Dakika
13 Ağustos 2019 Salı

Bekçi alımına torpil listesi damgasını vurdu

Bekçi alımına torpil listesi damgasını vurdu

02 Aralık 2018 Pazar, 12:20

Bekçi alımına torpil listesi damgasını vurdu
Cumhurbaşkanlığı tarafından eylem planı’ kapsamında 7 bin bekçi kadrosu alımına torpil listesi damgasını vurdu.
AKP Altınordu İlçe Başkanı Dursun Kurucu, çarşı ve mahallelere alınacak bekçiler için AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’ya torpil listesi gönderdiği iddia edildi.
AKP Ordu Altınordu İlçe Başkanı Dursun Kurucu’nun, çarşı ve mahalle bekçiliği sözlü mülakat alımları için AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’ya isim listesi gönderdiği ortaya çıktı. ‘Bilgi notu’ adı altında gönderilen listede, çarşı ve mahalle bekçiliği için sözlü mülakata girecek 5 kişinin kimlik bilgileri ile çarşı ve mahalle bekçiliği fiziki yeterlilik sınavı sözlü mülakat talebi” ibaresi yer alıyor.
CHP, TORPİLİ SORDU
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na işe alımlar ile ilgili, “Listelerin hazırlanışında AKP il ve İlçe Teşkilatlarının yer aldıkları doğru mudur” sorusunu yöneltmişti.
BAKANLAR REDDETTİ
Soylu ve Varank verdiği cevaplarda iddiaları reddetmişti, işe alımların hukuka uygun olduğunu öne sürseler de .Ordu AKP ilçe başkanının AKP’li vekile gönderdiği listelerde Bekçi alımında torpil ortaya çıktı.Sınavda başarılı olan ve listelere giremeyen bekçi adayları ise yapılan bu uygulamada haklarının yenildiğini ileri sürerek konuyu Cumhurbaşkanlığına bildireceklerini ve sonuçlara ihtiraz edeceklerini belirttiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!