Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Ağustos 2019 Salı

AKP’li Daire Başkanı CHP’ den Aday Adayı

AKP’li Daire Başkanı CHP’ den Aday Adayı

04 Aralık 2018 Salı, 19:57

AKP’li Daire Başkanı CHP’ den Aday Adayı
Karadeniz Bayrak/Ahmet Bayrak-04.12.2018

Öğretmenlikten istifa eden, 2012 yılında Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevi Müdürlüğü’nde müdür yardımcısıyken adı bir çok skandalla anılan Taşkın Yurdakul’un bunun üzerine bir de CHP’den Ulubey Belediye Başkan aday adaylığına başvurması şaşkınlık yarattı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın görevden alınmasının ardından başkanlık görevine getirilen Engin Tekintaş tarafından görevden alınan Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Taşkın Yurdakul’un CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la görüştükten sonra 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Ulubey Belediye başkan aday adaylığı için müracaat ettiği öğrenildi.
Adı sıkça skandallarla anıldı;
İddialara göre Daha önce görev yaptığı birimlerde adı değişik skandallarla anılan Yurdakul’un Kabadüz Belediye Başkanın Yener Kayanın göz yumduğu Kabadüz Çambaşı yaylayası Ilıcaalan obasına yaptırdığı 3 adet kaçak villalarda da gazetelerde gündeme gelmişti. 2012 yılında müdür yardımcısı olarak görev yaptığı Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevi Müdürlüğü’nde mescid açılmasına izin vermeyen Taşkın Yurdakul’un hakkındaki soruşturmaya rağmen terfi ettirilerek müdür yapılması da iddialar arasında yer alıyor.
Öte yandan Yurdakul’dan önce CHP’ den Ulubey Belediye Başkan aday adaylığı için Hocaoğlu Mahallesi Muhtarı Kani Ergün’de başvuruda bulunmuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!