Karadeniz Bayrak
Son Dakika
18 Ekim 2020 Pazar

SAĞLIK MÜDÜRÜ’NDEN KEYFİ VETO!

SAĞLIK MÜDÜRÜ’NDEN KEYFİ VETO!

04 Aralık 2018 Salı, 23:32

SAĞLIK MÜDÜRÜ’NDEN KEYFİ VETO!
Özel Ordu Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İdris Altunel, kamu kurumundan istifa ederek, Umut Hastanesi’nde çalışmak isteyen bir Radyoloji uzmanına Sağlık İl Müdürü Dr. Ergün Yanmaz tarafından 15 gün boyunca izin verilmediği gerekçesiyle İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir açıklama yaptı.
15 gün önce Radyoloji uzmanının başlaması için İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini aktaran Altunel, İl Müdürü Yanmaz’ın imza işini son ana kadar beklettiğini kaydederken, Vali Seddar Yavuz’la da konuyla alakalı görüşmek istediğini ancak 7 aydır randevu alamadığını söyledi.
“15 gündür imzalamadı”
15 gündür uğraşmalarına karşın doktorun çalışmasıyla alakalı imzanın bugün atıldığına değinen Altunel; “Radyoloji uzmanımız, kamuya döndüğü için yaklaşık 15 gün önce başka bir özel bir hastaneden, kurumumuzda bir Radyoloji Uzmanı başlayacaktı. 15 gün önce Sağlık İl Müdürlüğü’ne dilekçemizi vermemize rağmen, bugün son ana kadar bekletti. Yarın bu doktoru başlatamazsam, provizyon vermediği için kurumu kapatmak zorunda kalıyordum. İmzalanmadığı için bir türlü doktorumu başlatamadım. İlin sorumlu milletvekillerini, sağlık komisyonu başkanımızı aradım. Bir görüşme gerçekleştirdik. Müdür bey bugün valiliğe imzaya gönderdiğini söyledi. Bunların olmasına gerek yoktu. Basın açıklamasını yapacağımı söylediğimden sonra valiye imzaya gönderiliyor. İlin valisi de çağırsın, ne problem yaşadınız diye bir sorsun.

Ama ilin valisinden 7 aydır randevu alamıyorum” dedi.

‘Ordu’da yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlayan bir iş adamıyım’ diyen Altunel, kamunun ve ülkenin ekonomik durumuna rağmen bu memlekette iş üretmeye çalıştıklarını ancak keyfi, şahsi egoları tatmin etmek için iş adamlarının mağdur edilmesine gönlünün rıza göstermediğini söyledi.

“Randevu alamıyorum”

Altunel; “21 Mart 2018 tarihinde 2 tane doktor, Devlet Hastanesi’nden istifa ederek bizde çalışmak istediler. Ama ilin sağlık müdürü, keyfiyetten 5 ay istifalarını kabul etmedi. Kurumda çalışan 20 tane personelin bu gün yarın olur diye işlerine son vermedim ve 5 ay boyunca maaşlarını ödedim. Piyasanın şartları belli. Biz bir kişi daha fazla istihdam etsin diye uğraşırken, bir iş adamı olarak neden ben bu problemlerle karşılaşayım.
İl Sağlık Müdürü’nden randevu istiyorum alamıyorum, başhekimimi gönderiyorum, randevu alamıyor. Bu durumu anlatmak için 700 kişiye iş veren birisi olarak ilin valisinden randevu istiyorum. Ama randevu alamıyorum. Ben derdimi kime anlatacağım. Kime dert anlatacağım, nasıl iş yapacağız? Buyurun gelin hep beraber yönetelim. Yanlışımız neyse onu da bilelim, ona göre de iş yapmaya çalışalım.”

“Elinizi vicdanınıza koyun”

Amacının Ordu’da daha fazla kişiye istihdam sağlamak olduğunun altını çizen Altunel; “İş adamları bu memleketin yükünü çeken insanlardır. Hırsızlık, yanlış iş yapan insanları olarak gözükmesine gönlüm razı değil. Biz iş yönetmeye çalışıyoruz. Ben bugün Umut Hastanesi’ni çalıştırmak zorunda değilim. İstiyorum ki
400 kişi çalışan kurumumuzda 500 kişi çalıştıralım. İnsanlar sokakta gezmesin. Bende şuan 10 bin tane iş başvurusu var. İstiyorum ki hepsine iş verebileyim. Hiç iş üretmeden paramızı faize mi yatıralım. Bunu yapmak istemiyorum. Bu yüzden iş adamlarına mani olunmasın. Elinizi vicdanınıza koyun. Ben ayrıcalık istemiyorum. Bu yaşadığımız hadiseleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum.” diye konuştu. KARADENİZ BAYRAK/
Tevfik Kul

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!