Karadeniz Bayrak
Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

Polis Can Kurtardı

Polis Can Kurtardı

05 Aralık 2018 Çarşamba, 00:10

Polis Can Kurtardı
Ahmet Bayrak/Karadeniz Bayrak
Altınordu İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser yardımcısı ve polis memuru başarılı bir kurtarış yaptı.
Geçen hafta sonu Altınordu ilçesi yeni mahallede meydana gelen intihar olayında komiser yardımcısı ve polis memuru montunu gererek intihar eden şahsı havada yakaladı. İki polis memuru bu başarılarından dolayı ilçe kaymakamı tarafından ödüllendirildi.
Altınordu İlçe Emniyet müdürlüğünde görev yapan komiser yardımcısı Erkan Duru ile polis memuru Mehmet Saka Altınordu İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekiplerinin görev mahallinde meydana gelen bir intihar olayında görevli polislerce bir vatandaşın 3. kattan atlamak suretiyle intihara kalkışması sonucunda komiser yardımcısı ve polis memurunun montunu germek suretiyle vatandaşımızı havada yakalamış ve yaralı olarak kurtulması sağlanmıştır.

Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen bir bayan şahsın 28.11.2018 tarihinde İlçemiz Yeni Mahallede ikametgâhında evinin penceresinden sarkarak intihara kalkıştığının devriye ekipler amirliğinin anonsuyla haber alan ve hemen olay yerine intikal eden komiser yardımcısı ve polis memuru hızla olay yerine hareket etmiş ve saniyeler içerisinde gelişen olayda öncelikle vatandaşı ikna etmek ve eyleminden vazgeçirmek üzere evin kapısını açmak için uğraşırken şahsın pencereden atlayarak intihara yöneldiğini anlayan komiser yardımcısı ve polis memurunun hızla şahsın kendini sarkıttığı pencerenin önüne hareket etmesiyle komiser yardımcısının uyarısıyla polis memurunun montunu çıkararak komiser yardımcısı ile birlikte montu sergi haline getirmesiyle şahsı havada yakalamış ve olay yaralı olarak atlatılmıştır. Şahsın tedavisi hastanede devam etmektedir.
Komiser yardımcısı ve polis memuru
Başarı Belgesiyle Ödüllendirildi.
Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Komiser yardımcısı ve polis memurunu Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.
Bir vatandaşın 3. kattan atlamak suretiyle intihara kalkışması sonucunda, komiser yardımcısı ve polis memurunun montunu gererek vatandaşımızı havada yakalayarak yarılı olarak kurtarılmasını sağlayan emniyet personeli intihar olayının önlenmesi ve olay anında göstermiş oldukları cesaret ve örnek davranışları nedeniyle Kaymakam Erten tarafından başarı belgesiyle ödüllendirdi. Tebrik etti başarılar diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!