Başhekimden sözlü şiddet!

Başhekimden sözlü şiddet!

09 Aralık 2018 Pazar, 01:14

Başhekimden sözlü şiddet!
Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Güray Yılmaz’ın “tetkik ve tedavi” için hastaneye gelen Ünye Kent Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hacer Öztürk’e yönelik “haberlerle” ilgili tepkisini ve onur kırıcı davranışını şiddetle kınadı.
Erdoğan Erişen, “ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sağlıkta işlerin düzelmesi, özellikle de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması için basın mensuplarının örnek bir mücadele verdiği dönemde bir sağlık çalışanının bu sözlü şiddet ve hakareti bize ‘ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’ sözünü hatırlatmıştır” diyerek şunları söyledi;
“Görevi gereği yaptığı haberlerle ilgili bir bayan meslektaşımızın tedavi için gittiği hastanede, herkesin içinde, daha da acısı iki küçük çocuğunun önünde hastane yöneticisi tarafından hakarete ve sözlü şiddete uğramış olmasını kabul etmediğimiz gibi, bu çirkin olayın sağlık camiasını bağlamadığını da hatırlatmak isteriz.
Sayın hastane yöneticisi, kurumla ve kendisi ile ilgili haberlerde yer alan eleştirileri düzeltmek yerine, basını dizayn etme gibi hoş olmayan bir tavır sergilemiştir. Bu hakkı da ve haddi de değildir.
Meslektaşımıza geçmiş olsun derken, bu davranışından dolayı Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Güray Yılmaz’ı bir kez daha şiddetle kınıyor, yetkilileri gerekli incelemeyi başlatmaya davet ederken, konunun takipçisi olacağımızı da belirtiyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!