Karadeniz Bayrak
Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Sağlık Müdürüne Türk Sağlık Sen’de isyan etti

Sağlık Müdürüne Türk Sağlık Sen’de isyan etti

01 Ocak 2019 Salı, 23:24

 

Sağlık Müdürüne Türk Sağlık Sen’de isyan etti

Herkes işini yapsın!”

Sağlık-Sen seçimlerinde aktif rol oynayan ve seçimleri iptale götüren Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz’a Türk Sağlık Sen’de isyan etti; “adam gibi işinizi yapın!”

Sağlık-Sen seçimlerinin “baskı” iddiasıyla iptal olmasına neden olarak gösterilen ve sendikanın hakkında suç duyurusunda bulunduğu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz’a bir tepki de Türk Sağlık Sen’den geldi.

“Sendikacılığa soyunmuşlar!”

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “Tarafsız olmaları gereken, herkese ve her sendikaya eşit mesafede olması gereken daire müdürlerinin, daire Başkanlarının, hastane müdürlerinin sendika yönetici ve temsilciliğine soyunmalarını doğru bulmuyoruz” dedi.

“Sabrımızı zorlamayın!”

Kurum idarecilerinin her sendikaya eşit mesafede olmaları gerektiğine de dikkati çeken Zengin, şunları söyledi;

“Herkes işini yapmalıdır. İdareciler kurumları en iyi şekilde yönetmeye çalışacak, biz sendikacılar ise idarecilerinde içinde bulunduğu kamu çalışanlarının hakkını savunacağız.  Sendikacılık yapmayı herkes tercih edebilir ve bu da en doğal hakkıdır. Eğer sendikacılık yapmak istiyorsanız, işgal ettiğiniz makamları bırakarak sendikacılık yapın. Eğer koltuklarınızı bırakamıyorsanız, adam gibi oturup işinize bakınız ve sabrımızı da daha fazla zorlamayınız.

O kurumları babanızın çiftliği gibi yönetmenize Türk Sağlık Sen olarak asla izin vermeyeceğimizi, meydanı art niyetlilere bırakmayacağımızın bilinmesini isteriz.” Kaynak:Ordu Hayat

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!