Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Mayıs 2020 Pazartesi

ORDULU ÖĞRENCİLER YURT DIŞINA STAJA GİTTİ

ORDULU ÖĞRENCİLER YURT DIŞINA STAJA GİTTİ

02 Ocak 2019 Çarşamba, 23:19

ORDULU ÖĞRENCİLER YURT DIŞINA STAJA GİTTİ

Ahmet Bayrak /ORDU/Karadeniz Bayrak

Otomotiv Sektöründe Yenilikçi Staj Uygulamaları eğitimi alacak öğrenciler yurt dışına hareket ettiler.

Ordu Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, staj yapmak üzere Ordu-Giresun Havalimanında yurt dışına hareket etti.

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında 14 gün staj yapmak üzere yurt dışına giden öğrenciler, Fabrikalarda Otomasyon, Motor ve Makine bölümlerinde staj görecekler.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tamer Tomakinoğlu; ‘Dış işleri Bakanlığı Avrupa Birliği başkanlığı yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti Otomotiv Sektöründe Yenilikçi Staj Uygulamaları eğitimi alacak öğrenciler başlarında birer öğretmenimizin bulunduğu toplam 3 guruptan oluşuyor. Öğrencilerimizin başında Hasan Boruza, Murat Kap, Murat Aslan, Nebati Ocakdan, Müslüm Almaz hocalarımız gidecek. 36 öğrencimiz Avusturya,  Macaristan ve Çekya (Çekoslavakya) da 14 gün staj yapacaklar.” dedi.

‘İlk etapta Çekya (Çekoslavakya ve Macaristan’a  gidecek olan  24  öğrenci ve 2 öğretmenden oluşan 26 kişilik gurup  yola çıktı’ diyen Tomakinoğlu; “Avusturya Viyana’ya gidecek diğer 13 kişilik gurup ise hafta sonu yola çıkacak. Projeyi hazırlayan Bünyamin Kıvılcım hocamız ve ben öğrencilerimizin staj yaptıkları ülkelere yaptıkları çalışmaları yerinde görmek için hareket edeceğiz ‘dedi.

Öte yandan öğrencilere yurt dışına gitmeden öncede  yabancı dil kursu verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!