Karadeniz Bayrak
Son Dakika
13 Ağustos 2020 Perşembe

 Din görevlileri HAKSEN’de birleşti

 Din görevlileri HAKSEN’de birleşti

17 Ocak 2019 Perşembe, 06:15

Din görevlileri HAKSEN’de birleşti

Ordu’da kurulu olan Tüm Din Gönüllüleri Sendikası Haksen Konfederasyonu ile gücünü birleştirerek Haksen Tüm Din Gönüllüleri Sendikası olarak yoluna devam etme kararı aldı. Ordu’da gerçekleştirilen geçiş toplantısına; Haksen Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ayhan Çivi, Haksen Teşkilatlandırma Sekreteri Cavit Canpolat, Haksen Büro Haksen Adalet Şube Başkanı Yaşar Temiz, Haksen Konfederasyonu İl Başkanı Tuncay Öztürk ve imamlar katıldı.

“Üye olmak isteyenleri bekliyoruz”

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ayhan Çivi, “Konfederasyonumuz 2008 yılında kuruldu. Ordu’da kurulu bulunan Tüm Din Gönüllüleri Sendikasının Konfederasyonumuza katılım toplantısını Ordu’da yapıyoruz. Arkadaşlarımızla din görevlilerinin hakları konusunda birlikte çalışmak üzere konfederasyonumuza katılma kararı aldılar. Bizim de Diyanet Hizmet kolunda sendikamız yoktu. Bundan sonra Tüm Din Gönüllüleri Sendikasını Türkiye çağında teşkilatlandırmak için hep beraber çalışacağız. 12 sendikamız vardı. Tüm Din Gönüllüleri Sendikası ile birlikte bu sayı 13’e çıktı. Şuanda kamuda çalışan tüm memurlarımızın üye olabileceği sendikalarımız mevcuttur. Ordu’da da Hak Sen sendikamız vardı.” dedi.

Gerçekleştirilen toplantı sonrasında imamlar, kendileri çalıp söyledikleri ilahi ve türkü dinletisiyle mutluluklarını taçlandırdılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!