Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Temmuz 2019 Salı

ÇAMBAŞI KAR FESTİVALİ” SONA ERDİ

29 Ocak 2019 Salı, 02:31

ÇAMBAŞI KAR FESTİVALİ” SONA ERDİ

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda düzenlenen “14. Çambaşı Kar Festivali” sona erdi.
Yoğun rüzgar ve tipi nedeniyle şenlikte yapılacak bazı programlar iptal edilirken aniden bastıran kar ve rüzgar nedeniyle buzlanan yollarda yaklaşık 3 km araç kuyruğu oluşurken, buzlanma ve bazı sürücülerin zincir takmaması nedeniyle onlarca araç yollarda kaza yaptı.
Yolda onlarca araç kaza yaptı
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesi tarafından düzenlenen Çambaşı Kar festivale gitmek için sabah saatlerinde yola çıkan vatandaşlar, bir anda başlayan kar yağışı ve fırtına nedeniyle yollarda kaldı. Yolların buz pistine dönüşmesi ile bazı araçlar kaza yaptı. Onlarca aracın kaza yapması sonucu bazı vatandaşlar yaralandı. Yolda kalan araçlar vatandaşlar ve jandarma ekiplerinin yardımıyla kurtarılırken, aşırı buzlanma nedeniyle yollarda kuyruk oluştu. Jandarma, Karayolları ve belediye ekipleri, yolda mahsur kalan vatandaşlara yardımcı oldu.
Vatandaşlar, hafta sonunu ve festivali fırsat bilerek Çambaşı Yaylası’na çıkmak istediklerini ancak aniden bastıran kar yağışı ve fırtına nedeniyle mahsur kaldıklarını belediyenin buzlanmaya karşı önlem almadığını belirttiler.
Yollarda yaşanan tipi ve buzlanmadan dolayı Çambaşı Yaylasına gidemeyen yüzlerce vatandaşın imdadına Çambaşı Çay evi sahibi Serdar Şimşek ve ekibi yetişti.Vatandaşlar ısınma, yiyecek ve çay ihtiyaçlarını Çambaşı çay evinde giderdiler.
Çambaşı Kar Festivaline katılmak üzere yaylada kalan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, “Çambaşı, Davos’tan çok daha güzel, çekici bir yer. İsviçre’nin Davos’u varsa Türkiye’nin Çambaşı’sı var” dedi.
Çambaşı Yaylası’nda düzenlenen ‘Kar Festivali’ne binlerce kişi katıldı. Çambaşı Kayak Merkezi ve Yayla Merkezi’ndeki festivale katılanlar, kayak ve kızaklarla kayarak, karın tadını çıkardı.
Festivale katılan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Çambaşı, Davos’tan çok daha güzel, çok daha çekici bir yer. Bu bölge, tabiat güzellikleri ve kendine has özellikleri bambaşka bir cazibe taşıyor. Denize en yakın kayak merkezi olmakla birlikte mükemmel bir kar yapısı var. Tabiat güzellikleriyle etiyle harika bir yerde bulunuyoruz” diye konuştu.
AK Parti’li Mehmet Hilmi Güler, “Çambaşı’nı Türkiye’nin bir çekim merkezi yapmayı planlıyoruz. Aynı zamanda burası bir gastronomi merkezi olmakla birlikte doğal tıpla ilgili çekim merkezi de olabilir. Çünkü bu bölge kendine has bitkileri ve ürünleriyle oksijeni en yüksek olan bölgelerimizden bir tanesidir. Bu bölgenin özellikle eti de çok meşhur. Yeşil Yol ile birlikte burada mükemmel bir tesis kazanmış olacağız. Özellikle kayak konusunda hassas olan, kayak merkezlerine ilgi duyan kişiler için burası pistiyle telesiyejiyle bulunmaz bir yer. Bu güzel çalışmaları bugün burada milletimize duyurmak istiyoruz. İsviçre’nin Davos’u varsa Türkiye’nin Çambaşı’sı var.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!