Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

DR.HALE ARIK A YAPILAN ŞİDDET KINANDI

15 Mart 2015 Pazar, 02:49

DR HALE ARIK A  YAPILAN ŞİDDET KINANDI
KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ/ORDU/27.10.2011
Tabipler Odası Başkanı Dr Mithat Yağlı Tabipler odası yönetimi olarak Dr. Hale ARIK arkadaşımızın her zaman yanında olduğumuzu buradan bir kez daha deklare ediyoruz dedi
Bugün saat 10- 10.30 sıralarında Akyazı Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr. Hale ARIK ın makamına gelerek hiç izin almadan içeriye giren Sağlık Sen Başkanı B.İ ve iki arkadaşı Dr. hanıma bizim üyemize nasıl görevlendirme yaparsınız; kasti yapıyorsunuz, bunun hesabını size sorarım gibi masaya vurarak Dr. Hanıma şiddet uygulamışlardır.
Dr. Hanımın ben sizi tanımıyorum lütfen dışarı çıkarmısınz demesi üzerine seslerini daha da yükselterek baskı, korku, sindirme içersinde olan bu kişileri şiddetle kınıyoruz. Sağlık Bakanımızın Sağlık personeline karşı Şiddetin her türlüsüne karşı mücadele edeceğini açıklamasına rağmen Sağlık Sen Başkan ve Yöneticilerinin böyle bir tavır sergilemelerini asla kabül etmiyoruz. Tabipler odası yönetimi olarak Dr. Hale ARIK arkadaşımızın her zaman yanında olduğumuzu buradan bir kez daha deklare ediyoruz.
Bu arada Sn. Sağlık Müdürümüz Dr. Yılmaz DÜNDAR Beyin ve Sn. Valimiz Orhan DÜZGÜN’ün konunun takipçileri olacağına inancımız tamdır . Her ne şekilde olursa olsun hekimlere ve sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti kabul etmemiz asla mümkün değildir. Yapılan her türlü şiddetin karşısında biz tabip odası olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu kamu oyunun bilgisine sunarız.
Yönetim Kurulu Adına
Dr.Mithat YAĞLI
ORDU TABİPLER ODASI BAŞKANI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!