Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Mayıs 2020 Pazar

Cenaze Ortada Kaldı

Cenaze Ortada Kaldı

09 Mart 2019 Cumartesi, 02:21
Cenaze Ortada Kaldı

Cenaze Ortada Kaldı
Ordu’da,yaklaşık sekiz ay önce sit alanı olarak belirlenen alana cenaze defnetmek isteyenler ile jandarma ekipleri arasında gerginlik yaşandı.
Ekipler, alanın sit koruma alanı olduğunu anlatmaya çalışırken, ölen şahsın yakınları da alanın kendilerine ait aile mezarlığını olduğunu iddia ederek, cenazeyi defnetmek için ısrar etti.
Eskipazar mevkisinde bulunan bir mezarlık, Vakıflar Bölge Müdürlüğüne devredildi. Durumdan haberleri olmadığını iddia eden mahalleli, Ankara’da vefat eden akrabaları Cemil Iğdız’ın cenazesini, akrabalarının da mezarları bulunan bu alana defnetmek istedi. Olay yerine jandarma ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra, vatandaşları uyararak, yaptıklarının yasal olmadığını anlatmaya çalıştı.Yaklaşık 4 saat bekletilen cenaze Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğünün, cenazeyi defnedildiği alandan geri çıkartabileceğine dair taraflar arasında tebliğ imzalandıktan sonra defnedildi.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Eskipazar Mahalle Muhtarı İlhan Karaağaç, alanın önceden mezarlık olduğunu belirterek, “Daha önceden burası, Eskipazar Mahallesi’nin mezarlığı idi. Benden önceki muhtarımız burayı vakfa devrettiği için, burası Samsun Bölge Müdürlüğüne devredildi. Bundan bizim bilgimiz yoktu. Bu cenazenin burada kalması günah. Bir an önce buraya defnedilmesi lazım. Bundan sonrakileri söyleyelim daha defnedilmesin ama bu cenazenin burada bekletilmesi günahtır. Ankara’dan geldi. Bu vatandaşın bu durumdan haberi yoktu. Cenaze yakınları da burada, bu seferlik konulsun, bundan sonraki süreçte vatandaşları buranın vakfa ait olduğuna dair bilsin. Vatandaşlar bilmediği için buraya gelmiş. Bizim de elimiz ve kolumuz bağlı” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!