Karadeniz Bayrak
Son Dakika
22 Ekim 2019 Salı

Kahraman Durak Mahallesi Muhtarlığına Talip

Kahraman Durak Mahallesi Muhtarlığına Talip

19 Mart 2019 Salı, 08:14

Kahraman Durak Mahallesi Muhtarlığına Talip
Ordu İli Ulubey ilçesi Durak Mahallesi muhtar adayı Cemal Kahraman, mahallenin sorunlarını yakından bildiğini ve bu sorunları tek tek çözeceğini dile getirdi. Ordu Valiliğinden emekli olduğunu söyleyen Kahraman, mahalle sakinlerinden oy istedi. Kendisini tanıtan Kahraman; “1957 tarihinde Ordu Ulubey ilçesi Durak Mahallesinde doğdum. 2011 yılında Ordu Valiliğinden emekli oldum. Durak Mahallemize hizmet etmek için Muhtar Adaylığına talibim.” dedi.
“Sık sık elektrik kesiliyor”
Mahallenin sorunlarından bahseden Kahraman; “Durak Mahallesinde çeşitli sorunlarımız var. Bu sorunların başında su sorunumuz en başlıca problemler arasındadır dedi. Yarım kalan merkez cami inşaatı ve çevre düzenlenmesinin bitirilmesi için gerekli çalışmaları yapacağını söyleyen Kahraman cümlelerine şu şekilde devam etti “Mahallemizde bulunan alevi vatandaşlarımızın ihtiyacı olan Cemevine sorununa el atacağım. Bunun için mahallemize bir Cemevi açmak istiyorum. Nasıl Bizler için Camii gerekli ise onlar içinde Cemevinin ihtiyaç olduğu düşünüyorum. Ayrıca yıllardır mahallemizin çeşitli bölgelerinde devam eden yetersiz elektrik enerjisi nedeniyle vatandaşlarımız beyaz eşya ve elektrik kullanımında sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Diğer bir sorun ise yol sorunu, mahallemizin çeşitli bölgelerinde hala yol problemi çözüme kavuşmuş değildir. Köyümüzün büyük bir çoğunluğu ulaşımda stabilize yolu kullanmak zorunda kalmaktadır. Bu sorunların bir an evvel çözüme kavuşması gerekmektedir dedi.
Yıllar önce kapanan 8 yıllık temel eğitim ve öğretim veren ilköğretim Okulunu tekrar eğitim öğretime açılması sözü veren ” Cemal Kahraman; Muhtar seçilmesi halinde en baştaki icraatı bu olacağını ve bu hususta gerekli girişimlere başlayacağının müjdesini verdi.
Sorunları bir bir açıklayan Kahraman; Yıllar önce HES projesi adı altında yapılan barajların ÇED raporlarına göre usulüne uygun yapılmadığından dolayı bazı mahalle sakinlerinin çeşme ve kaynak sularının kesildiğini dile getiren Kahraman; Durak mahallesinin en büyük sorunlarından biri haline geldiğini beyan etti.
Yine diğer bir önemli bir sorun olan sağlık ocağının merkez mahalle olması sebebiyle yıllarca çevre köy ve mahallere sağlık hizmeti verdiğini dile getiren Kahraman; ilgisizlik, önemsizlik ve siyasi nedenlerle kapanan Durak Köyü Sağlık ocağının tekrardan Durak Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi adı altında hizmete açılması için gerekli idari ve siyasi girişimlerde bulanacağının sözünü veren Kahraman sağlık sorununun mahallenin önemli ihtiyaçlar arasında ayrı bir yer almaktadır dedi.

Daha sonra Aza adaylarını da açıklayan Kahraman; “Mustafa Gündoğdu, Şükrü Karabuz, Ahmet Şerebet, Ekrem Gürsoy, Hilmi Demir, Ömer Karataş, Sezgin Yurdakul.” isimleri ile bu yola devam etmeyi karar aldıkların beyan etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!