Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

GATA ÇÜRÜĞE AYIRDI ŞİMDİ ÖLÜMÜ BEKLİYOR

15 Mart 2015 Pazar, 02:50

GATA ÇÜRÜĞE AYIRDI ŞİMDİ ÖLÜMÜ BEKLİYOR
KARADENİZBAYRAK/ORDU/23.06.2011
GATA’nın yanlış teşhisi ile çürüğe ayırdığı asker, ölüm-kalım mücadelesi veriyor.
Ordu’nun Karacaömer Köyü’nde oturan Sedat Sağır (21), 28 Mayıs 2009 tarihinde sağlık muayenesinden sağlam raporu alarak Sivas’ın Temeltepe askeri birliğinde vatani görevine başladı. 3 ay burada acemi eğitim gören Sağır, dağıtımda Mardin’i Midyat ilçesinde askeri birliğe gönderildi. 1 ay Midyat’ta kalan Sağır, Diyarbakır 7. Kolordu Destek Komutanlığı’nda askerliğini sürdürmeye başladı. Askerliğinin 9. ayında şiddetli baş ağrısı başlayan Sağır, Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne sevk edildi. Kulak Burun Boğaz Servisi’nde 2 gün kalan Sağır’ın sağ kulağında duyma bozukluğu olduğu ve yüzde 100 duyamadığı doktorlar tarafından söylendi. Kulağındaki işitme kaybının askerliğine mani olduğu belirtilen Sağır, 10 Şubat 2010’da sağlık kurulu raporu ile çürüğe ayrıldı.
Baba ocağına dönen Sağır’ın baş ağrısı artarak kusmaları da şiddetlendi. Baba Salim Sağır, oğlu Sedat’ı hemen Ordu Devlet Hastanesi acil servisine kaldırdı. Çekilen filmlerde Sağır’ın beyninde kötü huylu birden fazla değişik büyüklükte ve büyümeye devam eden tümör tespit edildi.
Hemen Samsun Tıp Fakültesi’ne sevk edilen Sağır, geçirdiği ameliyat sonrası ışın tedavisi görmeye başladı. Sağır, sayılı günü kaldığını bilerek, daha önceden hastalığını teşhis edemeyen sorumlular ile ilgili olarak Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçe ile dava açtı.
Baba Salim Sağır (48), Genelkurmay Başkanlığı’na mektup yazarak, oğlunun sağlığının bu hale gelmesinde sorumlu olanın kim olduğunu sorduğunu, ancak aylardır cevap gelmediğini ifade ederek, “Oğlumu vatan toprağını koruması için gönderdim. Şehit olsaydı al bayrağa sarılı evine gelecekti. Ama şimdi hastalanıyor, ölmek üzereyken kulağı duymuyor diye eve gönderiliyor. Oğlumu vatan için Genelkurmay’a emanet ettim. Emanete böyle mi sahip çıkılır. İçim kan ağlıyor, oğlum eriyor.” diye konuştu.
Baba Sağır, “Oğlum elimden gitti. Hiç olmazsa başkalarının çocukları gitmesin. Benim çocuğuma sahip çıkmadılar. Ben bunlara böyle teslim etmemiştim” diyerek Askeri Hastaneye tepki gösterdi.
BAŞBAKAN SAHİP ÇIKTI AMA GEÇ KALINMIŞTI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yazılan yardım mektuplarına cevap vererek, Ordu Milletvekili M.Hilmi Güler’i tedavi için görevlendirdi. Ancak tümör beyinden vücudu sardığı için tedavide geç kalındı. Şuan ise Sedat Sağır,Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma hastanesi yoğun bakım ünitesinde ölüm-kalım mücadelesi veriyor.
Ordu Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Özgür Enginyurt, Sedat Sağır’ın 1 haftadır yoğun bakım ünitesinde olduğunu söyleyerek, “Tümör beyinden tüm vücudu sarmış.Şu an şuuru açık dedi. /Ahmet BAYRAK,www.karadenizbayrak.com
 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!