Karadeniz Bayrak
Son Dakika
09 Ağustos 2020 Pazar

FUARA GELDİLER, 3 GÜNDE DÖNDÜLER

FUARA GELDİLER, 3 GÜNDE DÖNDÜLER

01 Mayıs 2019 Çarşamba, 08:49

FUARA GELDİLER, 3 GÜNDE DÖNDÜLER
Elektrik parasını kiralayıcı firma ödemeyince değişik illerden gelen satıcılar, 10 gün planladıkları yöresel fuardan 3 gün sonra gitmeye başladılar Fuarı düzenleyen firma elektrik faturasını ödemediği için fuar esnafı mağdur oldu.
“Şikayet ettiler”
Ordu’ya Siirt’ten fuara satış yapmak için gelen İrfan Çelik adlı esnaf; “Açalı 1 gün olmuştu ama şimdi şikayet olunca topluyorum. 3 gündür buradayız elektrikler bağlanmadı. Pazartesi günü bağlanacak dediler ama şuan herhangi bir gelişme olmadı. Tarım Bakanlığı geldi, sucuk satışından dolayı zehirlenme şikâyetinde bulunulmuş. Şuan burada sucuk satışı yapan yok, burada sucuk olmadığı halde yalan konuşmayla birlikte zehirlenme oldu diyerek şikâyette bulunulmuş. Ben kendim Siirt’ten geliyorum, diğer arkadaşlarımızda Çorum’dan gelen var, Maraş, Trabzon, Bursa’dan geldiler. Ben ilk defa geliyorum. Bu işleri yapanlarla diyalog içindeydik Ordu’da fuar var katılır mısınız dediler, bizde esnaf olarak satış yapmak için geldik. Bu olayı duyduktan sonra gelmeyen esnaflar da oldu.” dedi.
“Elektrik verilmedi”
İsmail Singeç adlı esnaf ise; “Gaziantepliyim, unlu mamul ustasıyım, Antalya’dan yöresel ürünler olarak katılıyoruz. Ordu’ya geldik ama Ordu’da şuan ki durumumuz hem organizasyoncular hem de belediye onların kendi anlaşmazlıkları yüzünden burada bütün esnaf mağdur durumda. Sesimize kulak verecek kimse vardır yoktur bilemiyoruz ama muhatap olacak insanımız yok bizimle. Bugün 4. günümüz. 4 gündür elektriğimizi alamadık. Yani şuanda içler acısı bir halimiz var. Her tarafımız perme perişan. Şikayet üzerine şikayet diyorlar ne olduğunu bizde bilmiyoruz. Yardımcı olunmaktan ziyade birileri veya kişiler tarafından baskı altında buranın yapılmaması için insanlar elinden geleni yapıyorlar.” diye konuştu. Mantı satıcısı bayan ise; “Buraya geleli 4 gün oldu, mantıların bozulmaması için araç klimasında serin yerde beklettik. Daha sonra çarşı esnafının dolabına koyduk. Bizim buradaki en büyük sorunumuz elektrik, buradaki bütün esnaf bundan dolayı sıkıntı yaşıyor.” şeklinde konuştu.
Balıkesir’den gelen Fatih Uyar,”Organizasyonla belediye arasında bir sorun çıktı.Fuar 10 gün olarak planlanmıştı maalesef topluyoruz.En büyük problemimiz 4 gündür elektrik bağlanmaması oldu.”dedi.
Erzurum’dan gelen İsmail Akbaş adlı esnaf; ”Erzurumluyum,Elektrik vermediler su vermediler. Ben ücretimi yatırmışım.
Fuarcı ile belediye arasında yaşanan bir durumdan dolayı elektrik su bağlanmadı dolapların çalışması lazım mağdur edildik.”dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!